Νίκησε και ελπίζει ο Μιαουλης 2-0 τον ΑΟ Ζάρητρα

Στους 5 βαθμούς μείωσε ο Μιαούλης Φύλλων την διαφορά του από τον ΑΟ Ζάρητρα τον οποίο νίκησε στο Δημ. Γήπεδο Φύλλων με 2-0, σε ένα αγώνα όπου οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι να διεκδικήσουν το τρίποντο και το πήραν.
Οι γηπεδούχοι δεν άφησαν τους πρωτοπόρους να δημιουργήσουν συνδυασμούς που είναι και το μεγάλο τους όπλο και κατάφεραν με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο να πάρουν καθαρή νίκη.
Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν πρώτοι με δυνατό σουτ του Ντόβολη που έφυγε άουτ στο 4'.
Η απάντηση του Μιαούλη ήρθε στο 10' όταν μετά από λάθος των αμυντικών ο Καρβελάς πλάσαρε τον Καλιοτζή γράφοντα το 1-0.
ο ΑΟ Ζάρητρα δεν κατάφερε να αντιδράσει στην συνέχεια και η λήξη του ημιχρόνου βρήκε τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ με 1-0. Μάλιστα στο 25' με τον Τρίκκα έχασε μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα του.
Με τους φιλοξενούμενους να μπαίνουν καλύτερα ξεκίνησε το δεύτερο μέρος αλλά σιγά σιγά οι γηπεδούχοι πήραν και πάλι τον έλεγχο και στο 74' κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματα τους και πάλι με σκόρερ τον Καρβελά 2-0.
Ο Μιαούλης μετά τα δύο τέρματα που πέτυχε είχε τον έλεγχο και είχε άλλες δυο ευκαιρίες για να αυξήσει το σκορ.