Άγιος Ιερόθεος- Α.Ο.Χαλκίς:Τραγικά λάθη έφεραν την ήττα

Βαριά ήττα με 3-0 γνώρισε ο Α.Ο.Χαλκίς στον Άγιο Ιερόθεο πληρώνοντας τα λάθη της αμυντικής του γραμμής.
Η αδυναμία συμμετοχής στο παιχνίδι του Χολέβα λόγω ενός προβλήματος στο ζέσταμα άλλαξε τα σχέδια του Δ.Λύκου αποσυντονίζοντας την ομάδα.
Οι γηπεδούχοι από το ξεκίνημα μπήκαν καλύτερα απειλώντας την εστία του Σταυριανού στο 4΄ με τον Θανάπουλο και στο 12΄ με τον Σουλελέ.
Ο Αγ.Ιερόθεος άνοιξε το σκορ στο 28΄ με δυνατό σουτ του Θανάπουλου δεχόμενος την κάθετη του Σουλελέ.
Πέντε λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τερματά τους με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπίρη αφήνοντας άναυδο τον Σταυριανό.
Η Χαλκίδα προσπάθησε να αντιδράσει όμως οι προσπάθειες του Πλούμη στο 36΄ και του Ντάμπου στο 44΄ δεν ανησύχησαν τον Ζωντό.
Οι γηπεδούχοι στο 41΄ κέρδισαν πέναλτι με τον Σταυριανό να νικάει τον Θανόπουλο από τα έντεκα βήματα.
Στην επανάληψη η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε με τον Άγιο Ιερόθεο να κλειδώνει τη νίκη στο 61΄ με δράστη τον Θανόπουλο.
Σίγουρα τα πολλά λάθη στην άμυνα και η έλλειψη δημιουργίας φάσεων θα πρέπει να προβληματίσουν τους πάντες στον Α.Ο.Χ. εν όψη της δύσκολης συνέχειας.

Άγιος Ιερόθεος: Ζωντός Πολίτης Μανδαμαδιώτης Τσατσαρής Μπίρης Αποστόλου Λέσι Γκουτσούλας Κράσι Θανόπουλος Σουλελές

Α.Ο.Χαλκίς: Σταυριανός Πατερίτσας Νυφαδόπουλος Μπουζούρας Σχίζας  Βέργος(75΄Μπασινάς)Ντάμπος Γιαλαμίδης Πλούμης(70΄Παπαδάκης)Ντελέκος Χαραλαμπίδης

Επιμέλεια:Θανάσης Κικίδης