1
Γεωργίου
1

ΑΟ Θήβας: Γενική Συνέλευση

Την Τρίτη 28 Νοεμβρίου στις 20:30 στο Συνεδριακό Κέντρο Θήβας στην αίθουσα ΑΡΜΟΝΙΑ θα γίνει Γενική Συνέλευση του ΑΟ ΘΗΒΑ η οποία αφορά το μέλλον του συλλόγου. Η παρουσία σας κρίνεται απαραίτητη.

Με εκτίμηση
Το Δ.Σ.

Ο Δ. Νίκας στο τεχνικό τιμ του Ταμυναίκού

Με τον Δημ. Νίκα βοηθό του Βαγγ. Λαθουρά προχωρά ο Ταμυναϊκός στον νέο του σχεδιασμό για την συνέχεια του πρωταθλήματος.

Ο Παν Κοντογιάννης συνεχίζει κι' αυτός με τους τερματοφύλακες και την ομάδα φυσικά.

Ήδη στον δεύτερο αγώνα η φιλοσοφία του τεχνικού τιμ έχει μπει σε τροχιά μάχης και όπως μας δήλωσε ο Τεχνικός Βαγγ. Λαθουράς μετά τον αγώνα με την Αιδηψό θέλει παίκτες που θα ''ματώνουν'' για την φανέλα.
Η 15θήμερη διακοπή θα δώσει στο τεχνικό τιμ του Ταμυναϊκού την δυνατότητα να ετοιμαστούν καλύτερα για την συνέχεια.

ΑΟ Χαλκίς: Αποφάσεις Δ/Σ δελτίο τύπου

Η διοίκηση του Α.Ο. ΧΑΛΚΙΣ μετά το έκτακτο διοικητικό συμβούλιο που πραγματοποίησε στα γραφεία της ομάδας, ενημερώνει για τα παρακάτω:

1. Αποφασίστηκε η διεξαγωγή λαχειοφόρου αγοράς με δώρο ένα αυτοκίνητο Smart, με τις λεπτομέρειες να ανακοινώνονται μέχρι το τέλος της εβδομάδας.

2. Δεν γίνεται δεκτή η παραίτηση του υπευθύνου Τύπου κι επικοινωνίας κ. Αναστασιάδη, καθώς θεωρούμε πως δεν μπορεί να εγκαταλείψει για ανοησίες την προσπάθεια που έχουμε ξεκινήσει, πιστεύοντας πως έχει ακόμη να δώσει αρκετά στην ομάδα.

3. Ουδέποτε υπήρξε «θέμα Αυλωνίτη», τον οποίο φυσικά και στηρίζουμε με την απόλυτη εμπιστοσύνη μας. Η αγωνιστική εικόνα της ομάδας μας άλλωστε, δε θα επέτρεπε την οποιαδήποτε σκέψη αποχώρησής του.

Μετά τιμής
Η διοίκηση του Α.Ο. ΧΑΛΚΙΣ

Στους 4 ο ΑΟ Χαλκίς 2-1 στην ρεβάνς την Μακρυκάπα

Με αρκετά νεαρά παιδιά ο ΑΟ Χαλκίς πήρε την νίκη και όπως αναμενόταν την πρόκριση για την ημιτελική φάση του κυπέλλου Ευβοίας με 2-1 από την πολύ καλή σήμερα Μακρυκάπα, η οποία έχασε μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί στο 85' χάνοντας πέναλτι.
Στο ξεκίνημα ο ΑΟ Χαλκίς άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Ανέστη στο 7' 1-0
Μέχρι το τέλος το ημιχρόνου το παιχνίδι ήταν μέτριο χωρίς ευκαιρίες δεν άλλαξε κάτι και οι γηπεδούχοι πήγαν στο ημίχρονο προηγούμενοι με 1-0.
Στην επανάληψη έπεσε ακόμα περισσότερο ο ρυθμός του αγώνα και μετά το 65' η Μακρυκάπα ανέβασε απόδοση και κατάφερε στο 77' να ισοφαρίσει με γκολ που πέτυχε ο Σεχάϊ 1-1.

Στο 84' η Μακρυκάπα κέρδισε πέναλτι αλλά ο Σίδερης που το εκτέλεσε έστειλε την μπάλα άουτ και την ευκαιρία να προηγηθεί  ομάδα του.

Τρία λεπτά αργότερα ο Ανέστης με κοντινό πλασέ έδωσε το προβάδισμα στον ΑΟ Χαλκις 2-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.
ΑΟ Χαλκίς :
Ντουμάνης, Γιωρ. Αυλωνίτης, Τσίγκρος, Μπακομήτρος, Ρογαλίδης, Εμέκα, Παπαδάκης, Πατερίτσας, Ανέστης, Τρίκκας, Θωμάς (Καρποδίνης, Παπαγεωργίου, Κουτσαυλής, Κακαβάς, Βαλκάνος, Τομαράς, Ντελέκος).

ΑΟ Μακρυκάπας:
Αναστασίου, Λέκκας, Χασάνδρας, Καρκαλής, Τουμάνης, Σεχάι, Γκίκας, Κουτσαυλής, Μπαϊμπάκης, Σίδερης, Βουρδάνος (Μαρίνος, . Στούμπος Σπ , Πολυχρόνης, Πουρνής, Σιλιβάκος, Σμπρίνης,  Στούμπος) Παν.

Ξέσπασε ο Ταμυναϊκός 6-1 την Αιδηψό στο κύπελλο

Στους τέσσερις του κυπέλλου Ευβοίας προκρίθηκε ο Ταμυναϊκός που πήρε την ρεβάνς της ήττας του στην Αιδηψό επικρατώντας με 6-1 στο Τσαρπάλειο Δημ. Γήπεδο Αλιβερίου σε ένα αγώνα όπου από το πρώτο λεπτό οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι απέναντι στην αξιόμαχη Αιδηψό ειδικά του πρώτου μέρους που ο Ταμυναϊκός είχε συντριπτική υπεροχή αλλά οι παίκτες του Γ Δημητρίου κρατούσαν μακριά τους γηπεδούχους, αλλά η υπεροχή των γηπεδούχων επέφερε τρία γκολ στο πρώτο μέρος και τρία στο δεύτερο.
Στο 13' μετά από εκτέλεση φάουλ του Μήτρου ο Ραμπαβήλας με κεφαλιά άνοιξε το σκορ 1-0.
Στο 31' μετά από σέντρα του Ραμπαβήλα ο Κούρτης με σουτ στην κίνηση σημείωσε το 2-0
Στο 33' ανατράπηκε στην περιοχή ο Στεργίου και το πέναλτι που καταλογίστηκε μετέτρεψε σε γκολ ο Ιντ. Μπιμπάϊ μειώνοντας το σκορ σε 2-1.
Στο 44' Με πλασέ του Μήτρου ανέβηκε ο δείκτης του σκορ στο 3-1.
Στο 49' πλασέ του Κώτσι ανέβασε το σκορ στο 4-1
Στο 61' ανατροπή του Μήτρου καταλογισμός πέναλτι που εκτέλεσε ο ίδιος γράφοντας το 5-1
Στο 90' ο Ζάχι διαμόρφωσε το τελικό 6-1.
Ταμυναίκός: Βαγγ. Λαθουράς.
Μπάρδης, Κρόκος, Καρράς (67' Πιλάτης), Καρατζάς, Αναστασίου Β, Μαλισιόβας, Κώτσι (60' Σταμέλος), Αναστασίου Ι, Ραμπαβίλας (65' Ζάχι), Κούρτης, Μήτρου (73' Μάλλιος).

ΑΟ Αιδηψού: Γ. Δημητρίου.
Ψαρράς, Φώτου Χρ,  Βασιλείου (60' Καραγκούνης), Αθανασίου, Αναγνώστου Μιχ, Σαμπάϊ (86' Βασιλείου), Στεργίου, Αναγνώστου Νικ.( Παπατζίκος), Μακρής, Μπιμπάϊ Ιντ, Μπιμπάϊ Α.

Δηλώσεις προπονητών

Πήραν Χ οι Παίδες από την Θεσσαλία 2-2

Ισόπαλοι με την Θεσσαλία 2-2 αναδείχθηκαν οι Παίδες της Μικτής Ευβοίας οι οπο΄πιοι προηγήθηκαν στο σκορ οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή αλλά στο τέλος οι μικροί της Εύβοιας ήταν καλύτεροι, έχασαν ευκαιρίες και κατάφεραν στις καθυστερήσεις να ισοφαρίσουν.
Καλύτεροι στο πρώτο μέρος οι Παίδες της Εύβοιας  κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα στο σκορ με σουτ του Κατσαρή στο 27' ανοίγοντας το σκορ 0-1, ενώ είχαν ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ.
Με το 0-1 η Μικτή Ευβοίας πήγε στα αποδητύρια για το ημίχρονο
Στην επανάληψη οι παίδες της ΕΠΣΘ μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν γρήγορα να πετύχουν το γκολ της ισοφάρισης. Συγκεκριμένα στο 45' ο Τζιανής έγινε κάτοχος της μπάλας έξω από την περιοχή και με ωραίο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Πρίνου για να γίνει έτσι το 1-1. Το γκολ αυτό ανέβασε την ψυχολογία των γηπεδούχων, ανέλαβαν τα ηνία του αγώνα και στο 57' έγινε το 2-1. Ο Θοδωρής Καλόγηρος με εξαιρετική μπαλιά έβγαλε σε θέση βολής τον Κολώνια, αυτός προχώρησε και με σουτ μέσα από την περιοχή έβαλε σε θέση οδηγού τους γηπεδούχους.

Τρία λεπτά αργότερα, στο 60', ο Καλόγηρος εκτέλεσε φάουλ με τη μπάλα να βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι και να χάνεται σημαντική ευκαιρία για τους Παίδες της ΕΠΣΘ να κάνουν το 3-1.
 Μάλιστα, στο 65' χάθηκε νέα μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους, με τον Γλύκο να βγαίνει τετ α τετ με τον Πρίνο, μετά από μπαλιά του Καλόγηρου, για να νικηθεί από τον τερματοφύλακα της Εύβοιας.
Στο τελευταίο 15λεπτο οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους με στόχο το γκολ της ισοφάρισης, με τον τερματοφύλακα Πουλιάνα να πραγματοποιεί δύο σωτήριες αποκρούσεις, κρατώντας το 2-1 για την ομάδα του, ενώ ο Κουτσιμπάνας έδιωξε τη μπάλα πριν αυτή περάσει τη γραμμή του τέρματος σε σουτ παίκτη της Εύβοιας.
Για να φτάσουμε στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, όπου έγινε το 2-2 για την ΕΠΣ Ευβοίας. Ο Λιατίφης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έξω από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στο αριστερό παραθυράκι του Πουλιάνα, για να δώσει έναν πολύτιμο βαθμό για την ομάδα του.

Παίδες Θεσσαλίας:
 Πουλιάνας, Μπαϊράμης, Αδάμος (41' Σανάι), Κουτσιμπάνας, Χολέβας, Κωστούλας (62' Μπουμπούκης), Τζιανής (80' Παναγούλας), Γλύκος (78' Μπαλούλης), Κολώνιας, Καλόγηρος, Ζαρίφης (41' Τζαφλέρης).
Παίδες Εύβοιας:
Πρίνος, Σύκας (52' Φωτιάς), Μυτάκης, Μπενίσης, Πετράκης, Λιατίφης, Τσαραντάνης (78' Ιωάννου), Καπατσούλιας (63' Ρέτσας), Κατσαρής (78' Οικονόμου), Βουρδάνος (78' Κουτσιμπής), Αλαφάκης
Πηγή Goal post

Στις λεπτομέρειες ήττα για την Μικτή Νέων από την Θεσσλία

Σε ένα εκπληκτικό παιχνίδι η Μικτή ομάδα Νέων της ΕΠΣ Θεσσαλίας επικράτησε της αντίστοιχης ομάδας της ΕΠΣ Εύβοιας με σκορ 3-2, στο ντέρμπι κορυφής του ομίλου, διατήρησε το απόλυτο νικών και είναι πλέον μόνη πρώτη στον βαθμολογικό πίνακα, με τρεις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια στην ολοκλήρωση του α' γύρου, για τον 7ο όμιλο...

Η αντίστοιχη ομάδα της Ένωσης Εύβοιας, που ως σήμερα είχε επίσης δύο δυο νικηφόρα παιχνίδια, έκανε εξαιρετική εμφάνιση και προηγήθηκε στο σκορ μόλις στο 10ο λεπτό, ωστόσο, οι Νέοι του Αντώνη Μάνδαλου ήταν εκείνη που είπαν την τελευταία λέξη στην αναμέτρηση, κάνοντας την πλήρη ανατροπή.
Η εικόνα του παιχνιδιού ήταν εξαιρετική, με τη μπάλα συνεχώς πάνω- κάτω και με εκατέρωθεν χαμένες ευκαιρίες για τους δύο αντιπάλους, που θα μπορούσαν να έχουν πετύχει περισσότερα γκολ. Ενδεικτικό της υπερπροσπάθειας που έκαναν οι νεαροί ποδοσφαιριστές των Μικτών ομάδων Νέων των δύο Ενώσεων, ήταν ότι μετά τη λήξη του παιχνιδιού αρκετοί από αυτούς κάθισαν κάτω στον αγωνιστικό χώρο, προκειμένου να πάρω κάποιες ανάσες...
Σε ότι έχει να κάνει με την εξέλιξη του σκορ το 0-1 έγινε στο 10ο λεπτό από τον Παλαιολόγο κι έτσι ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο. Η ισοφάριση ήρθε για τους Νέους της ΕΠΣΘ στο 52' από τον Κανούτα με ψηλοκρεμαστό σουτ από πλάγια θέση, για να κάνουν την ανατροπή (2-1) οι Νέοι της Μαγνησίας με τον Μεγαγιάννη στο 64' με σουτ από την περιοχή.
Το αμέσως επόμενο λεπτό (65') και πάλι με τον Παλαιολόγο οι Νέοι της Εύβοιας ισοφάρισαν σε 2-2 για να έρθει γκολ της νίκης για τους γηπεδούχους στο 72', με πλασέ από κοντά του Χατζηιωάννου, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της αντίπαλης άμυνας και πλάσαρε ψηλά στην αντίπαλη εστία (φωτό). Έκτοτε χάθηκαν κι άλλες ευκαιρίες για περισσότερα γκολ μπροστά και στις δύο εστίες, ωστόσο κυρίως λόγω της καλής απόδοσης των τερματοφυλάκων δεν υπήρξε αλλαγή στο σκορ που παρέμεινε στο 3-2, ως το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

ΕΠΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ (ΝΕΟΙ): Διαμαντόπουλος, Μπόλης, Λεϊμονής, Δοδοντζίδης (75' Φραγκούλης), Τσίλογλου (60' Χατζηιωάννου), Μεγαγιάννης, Δήμος (70' Χριστογιαννούλας), Κανούτας, Μυλωνάς (40' Μπέκος), Τιμπλαλέξης, Τάρε

ΕΠΣ ΕΥΒΟΙΑΣ (ΝΕΟΙ): Μίχος, Χατζηβασιλείου, Κορδοβέσης ((60' Μήτρου), Καπές (71' Ποδαράς), Μητάκης, Σίμος, Ιζάνιος, Γκίκας (80' Φουρλής), Παλαιολόγος, Μάλλιαρης, Τσίγκας.

Πηγή Goal Post

Γα άλλη μία νίκη ο Ηρακλής Χαλκίδας Δώρο δύο διπλές προσκλήσεις (δελτίο τύπου)

Το Σάββατο 25 Νοεμβρίου στις 18:30 στο κλειστό της Κανήθου ο Ηρακλής Χαλκίδας υποδέχεται τον Εθνικό για το πρωτάθλημα της VOLLEY LEAGUE.
Ο Σπύρος Γκολίτσης και τα παιδιά του καλούν όλο τον κόσμο να βρεθεί το Σάββατο στο κλειστό της Κανήθου για να πανηγυρίσουμε άλλη μια νίκη.

Δύο διπλές προσκλήσεις προσφορά του Ηρακλή Χαλκίδας θα δώσει και γι' αυτόν τον αγώνα το EVIAGOAL για να παρακολουθήσουν δωρεάν τον αγώνα 4 φίλοι

Τα δύο πρώτα amail που θα φθάσουν στην ιστοσελίδα μας θα κερδίσουν τις δύο διπλές προσκλήσεις
Στέλνεται το ονοματεπώνυμο σας στο Eviagoal@gmail.com  και οι δύο πρώτοι κερδίζουν τις προσκλήσεις, μέχρι την Παρασκευή στις 13:00.

Νέος Γεν Αρχηγός στον Ηρακλή Ψαχνών (δελτίο τύπου)

Ανακοινώνεται ότι με απόφαση του ΔΣ της 21ης Νοεμβρίου 2017 ανατίθενται καθήκοντα Γενικού Αρχηγού της ανδρικής ομάδας του ΑΟ ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ στον κ. Σπύρο Σταματίου. Με την ίδια απόφαση ο κ. Σπύρος Σταματίου παρέδωσε τα καθήκοντα του Γενικού Γραμματέα στο μέλος του ΔΣ κ. Αντώνη Ακριωτη.
Ευχόμαστε καλή επιτυχία στον κ. Σπύρο Σταματίου στα καθήκοντα του ως Γενικός Αρχηγός.

Ηρακλής Ψαχνών : Δελτίο τύπου

Ανακοινώνεται ότι ο ποδοσφαιριστής της ομάδος μας Ιωάννης  Σιαραπης υπεβλήθη την 21η Νοεμβρίου 2017 σε απόλυτα επιτυχημένη αρθροσκόπηση του Δεξιού γόνατος (καθαρισμό μηνίσκου και αποκατάσταση συνδέσμων) στο Ιατρικό Κέντρο Παλαιού Φαλήρου από τον Δρ. Χειρούργο Ορθοπεδικό κ. Χρήστο Δάρα (Προεδρο ΠΑΕ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ).
Ο Πρόεδρος και το ΔΣ του ΑΟ ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ εκφράζουν τις ολόθερμες ευχαριστίες τους προς τον ιατρό κ. Χρήστο Δάρα καθώς και το νοσηλευτικό προσωπικό  του Ιατρικού κέντρου Παλαιού Φαλήρου για τις άριστες συνθήκες νοσηλείας και φροντίδας του ποδοσφαιριστού μας. Ο Γιάννης Σιαραπης εξήλθε του νοσοκομείου τις απογευματινές ώρες της 21ης Νοεμβρίου 2017 και αφού αναρρώσει αναμένεται να επιστρέψει σε πλήρη αγωνιστική δράση περί τα μέσα   Δεκεμβρίου 2017.
Να σημειωθεί ότι αυτός είναι ο δεύτερος τραυματισμός  ποδοσφαιριστή  της ομάδας μας σε διάστημα 2 μηνών. Στον ποδοσφαιριστή μας ευχόμαστε καλή ανάρρωση και να επιστρέψει κοντά μας υγιής και δυνατός.

Το πεντοζάλι του Σταματάκου

Το Καλοκαίρι έφτασε πολύ κοντά να ξαναφορέσει τη φανέλα του Α.Ο.Χαλκίς οι ικανότητες του όμως και οι βλέψεις του να συνεχίσει στην footballLeague φαίνεται να τον δικαιώνουν.
Ο Τ.Γκώνιας τον κάλεσε στο Ηράκλειο για να φορέσει τη φανέλα του Εργοτέλη γνωριζοντάς τον από την Καλλιθέα και ο Ν.Σταματάκος με 2 ασίστ και 1 γκολ στις 4 πρώτες αγωνιστικές αποτελεί δυνατό όπλο στα χέρια του προπονητή των Κρητικών.
Στο παιχνίδι με τον Αρη ο Σταματάκος πέτυχε το δεύτερο γκολ του Εργοτέλη με την ομάδα του να μην καταφέρνει να κρατήσει το υπέρ της σκορ γνωρίζοντας την ήττα με 2-3 στο τέλος του παιχνιδιού.
Σε επικοινωνία μας με τον πιστολέρο δήλωσε ευχαριστημένος με την ομάδα του Εργοτέλη και την διαμονή του στο Ηράκλειο και αισιόδοξος για την περαιτέρω πορεία της.
Τέλος μόνο καλά λόγια είχε να πει για την πρώην ομάδα του τον Α.Ο.Χ.  επισημαίνοντας ότι με συνεπή διοίκηση θα μπορέσει να κόψει πρώτος το νήμα στάζοντας συγχρόνως μέλι για τους φίλους των Nerazzuri.
Δείτε το γκολ που πέτυχε με τον Αρη στο 3':15 του βίντεο
Δείτε την ασίσττ του Ν Σταματάκου στο γκολ με την Παναχαϊκή

Συνέντευξη με τον Πρόεδρο ου ΑΚΟΧ Πέτρο Χριστοδούλου

Για τον ΑΚΟ Χαλκίδας και για την επαναδραστηριοποίηση του πόλο μίλησε σε συνέντευξη του ο Πρόεδρος του κολυμβητικού Συλλόγου στον Γιώργο Νικολάου και στην εκπομπή ''Γκολ στο 90''
Ο κ. Χριστοδούλου ανέλυσε τα πλάνα του ομίλου αλλά και τους στόχους του στην ενδιαφέρουσα συνέντευξη του
Ακούστε την

Κοινωνική πρωτοβουλία από την Καστέλλα

Επιστολή αποστέλλει η ομάδα του Α.Π.Ο Καστέλλας προς την ομάδα του Μανδραϊκού για την διεξαγωγή φιλικού αγώνα των οποίων τα έσοδα θα δοθούν στους πληγέντες της Μάνδρας από την φονική κακοκαιρία των προηγούμενων ημερών.

Αναλυτικά η επιστολή:

Το Διοικητικό Συμβούλιο και σύσσωμη η ομάδα του Α.Π.Ο Καστέλλας από την Εύβοια σε έκτακτη γενική συνεδρίαση που πραγματοποίησε την Παρασκευή 17 Νοεμβρίου 2017 αποφάσισε να αποστείλει προς εσάς κάθε υποστήριξη και με την πρώτη ευκαιρία να ορίσετε ένα φιλικό παιχνίδι μεταξύ της ομάδας σας και του Α.Π.Ο. Καστέλλας.
 Η μετακίνηση προς εσάς θα επιβαρύνει την δική μας ομάδα.
Σας ευχόμαστε ολόψυχα Δύναμη και Κουράγιο
Το Διοικητικό Συμβούλιο Α.Π.Ο. Καστέλλας Ευβοίας.

Δ.Ο.Α.Π.ΠΕ.Χ: Επιστολή στήριξης στον Ηρακλή Χαλκίδας

Ανοιχτή επιστολή έστειλε προς ΤΑΠ και ΑΠΦΣ Ηρακλή Χαλκίδας, ο Οργανισμός Άθλησης του Δήμου Χαλκιδέων, με την οποία εκφράζει τα συγχαρητήριά του, στην ομάδα για την επιτυχημένη πορεία του ως τώρα και τη συμπαράστασή του, στον αγώνα του Ηρακλή, να ανατρέψει την αδικία που τον άφησε εκτός του FinalFour του LeagueCap «Νίκος Σαμαράς».

Η επιστολή έχει ως εξής:
Αξιότιμοι κύριοι,

Επιτρέψτε μου τόσο ως Πρόεδρος, όσο και εκ μέρους της Διοίκησης του ΔΟΑΠΠΕΧ, να σας εκφράσω την αμέριστη συμπαράστασή μας, στην υπερπροσπάθεια της ομάδας του Ηρακλή Χαλκίδας, με στόχο την εδραίωσή της στη Α1 κατηγορία του εθνικού πρωταθλήματος Βόλεϊ.

Τα θερμά συγχαρητήρια όλων μας, για τη νέα νίκη της ομάδας, στον αγώνα με τον Παμβοχαϊκό, για την 4η αγωνιστική της Volley League, που τον κατατάσσει μόνο του, στην Τρίτη θέση του Πρωταθλήματος, ως πρώτη περιφερειακή ομάδα του βόλεϊ, αφήνοντας πίσω του ισχυρές δυνάμεις του αθλήματος.

Αποδείξατε πως ο Ηρακλής Χαλκίδας, τόσο με την περσινή επιτυχημένη του πορεία στο πρωτάθλημα, όσο και με την μέχρι τώρα πορεία του, αξίζει την αναγνώριση του αθλητικού κόσμου και την πρόκριση του στο FinalFour του LeagueCap «Νίκος Σαμαράς», που άδικα έχασε, κατά κοινή ομολογία.

Δεσμευόμαστε ως Οργανισμός Αθλητισμού του Δήμου Χαλκιδέων, πως θα σταθούμε στο πλευρό σας, στη μάχη που δίνετε να ανατραπεί η αδικία αυτή, και να συμμετέχει ο Ηρακλής στο FinalFour, ενώ με χαρά θα στηρίξουμε και θα υποδεχτούμε τους αγώνες του FinalFour του LeagueCap «Νίκος Σαμαράς», στη Χαλκίδα.

Ο Ηρακλής μπορεί και η Χαλκίδα στηρίζει, ώστε οι κόποι σας να ανταμειφθούν και να κάνετε και πάλι την πόλη μας υπερήφανη.

Τόσο εγώ προσωπικά όσο και ο ΔΟΑΠΠΕΧ θα συνεχίσουμε να στηρίζουμε την ομάδα σας, με όλες μας τις δυνάμεις και ευχόμαστε καλή επιτυχία στους επόμενους αγώνες και στόχους.

Άλλωστε, το Σάββατο 25 Νοεμβρίου, θα είμαστε και πάλι, όλοι στο Δημοτικό Γυμναστήριο «Τάσος Καμπούρης» Κανήθου, μια αγκαλιά, στις 6.30 το απόγευμα, στο νέο αγώνα του Ηρακλή με τον Εθνικό Πειραιά.
Με εκτίμηση
Η Πρόεδρος
Λίλιαν   Ζλακώνη

Αξιολόγηση Διαιτητών σε Εθνικές κατηγορίες

Μετά την ανακοίνωση των πινάκων διαιτησίας 2017-2018 (τελευταία ενημέρωση 20 Νοεμβρίου 2017), από την ΚΕΔ/ΕΠΟ, για τις εθνικές κατηγορίες, παρουσιάζονται τα μέλη μας που έχουν αξιολογηθεί.