Ασταμάτητα τα Κριεζά 4-0 την Κύμη

Ασταμάτητα τα Κριεζά επιβλήθηκαν με 4-0 της Κύμης και συνεχίζουν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα έχοντας το απόλυτο μέχρι στιγμής με 24 βαθμούς σε 8 αγώνες στον 3ο όμιλο της Γ' κατηγορίας.

Οι γηπεδούχοι καθάρισαν γρήγορα τον αγώνα καθώς πέτυχαν 2 γκολ στο πρώτο 15λεπτο και με άλλα δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο έφτασαν εύκολα στο τελικό 4-0.

Το σκορ άνοιξε στο 8' ο Λυκούρης με ωραίο σουτ κάνοντας το 1-0.
Ο ίδιος παίκτης στο 15' με απευθείας εκτέλεση κόρνερ έκανε το 2-0.
Το 3-0 για τους γηπεδούχους πέτυχε ο Περιβολάρης στο 67' με σουτ και το σκορ έκλεισε πάλι ο Λυκούρης στο 86' κάνοντας το τελικό 4-0  πετυχαίνοντας χατ - τρικ.

Διαιτησία: Κοντογιαννίδης, Ακριώτης - Μαρίνος

Κριεζά (Γρηγόρης Γκογκορώσης):
Γούναρης(71' Καρκαλέτσης), Tafani, Αθανασίου Μ, Δημολιάνης Τ, Νόνας, Αθανασίου Στ, Μήτρου(60' Τσόκας), Λυκούρης, Λαθουράς, Περιβολάρης, Δημολιάνης Ι(73' Λύκος).

Κύμη:
Βάχλας(21' Ζάνι), Δαφνής, Κατσαρέλιας(74' Πόγκας), Lila, Μόλλα, Μπαλάρας, Ρέτσας, Κωτσής, Ντέντια, Γέραλης, Γραμματικόπουλος.

Χάρμα ιδέσθαι!!!!

ΑΣ  ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ - ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ 3-1

Ένα όχι και τόσο εύκολο απόγευμα είχε η ομάδα του Ελλησπόντου όπου μεν επικράτησε του Ολύμπου με 3-1 αλλά όχι τόσο εύκολα , μάλιστα αν δεν ήταν τόσο αποτελεσματική η ομάδα της Λαμψάκου και λίγο άστοχη η Ομάδα του Γυμνού τότε τα πράγματα θα ήταν διαφορετικα!!

Η ουσία όμως είναι οτι φέτος Ελλήσποντος   είναι Πολυ δυνατός πράγμα που μέχρις στιγμής το έχει δείξει.

φασεις &γκολ

2΄ καλη ευκαιρια για τον γηπεδουχο χανεται με τον Κουζουλογλου
4΄ Πασε σε χωρο του Ντουρμα δεν μπορει ο Αποστολου χανεται καλη ευκαιρια για το Γυμνο!

Β΄ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Δυνατα μπηκε το Γυμνο στο Β ημιχρονο  δειχνοντας οτι δεν παραδιδει τα οπλα παρα το 2-0

51΄  Καρποφορησε η υπεροχη και Τσουμανης  ΓΚΟΛ!!!!!!!!!!!!   2-1

Ξυπνα απο τον προσωρινο λυθαργο οι γηπεδουχοι και ανακτουν πιεζοντας αφου αντιλαμβανονται οτι το 2-1 ειναι ρευστο αρχιζουν πιεζουν !!

62΄ καλο σουτ του  Ντουμα αουτ

63΄ Κεφαλια του Σταματουκου αουτ
65΄ αστοχο σουτ απο τον Ανεστη

75΄  Ανεστης με πανεμορφο σουτ  βολε  κρεμαει στην κυριολεξια τον Μπασινα και κλειδωνει ΓΚΟΛ!!!!!!!!!!!!!! 3-1

77΄Καλη ευκαιρια για το Γυμνο με τον φυσικο του υγετη Ντουρμα χανεται!!

80΄ Προσπαθησε να απαντηση το Γυμνο αλλα δεν μπορεσε χανοντας μια καλη ευκαιρια

83΄Ο πολυ καλος Νικολαου με φοβερο σουτ ετοιμος για το Γκολ Μπασινας λεειΟΧΙ Διωχνοντας με φοβερη εκτιναξη σε κορνερ.

ΑΣ ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ (ΚΑΛΙΜΑΝΗΣ) Βασιλειου Γιαλος Μπουρικας Γεωργιου Duka Χυσκα Νικολαου Κατσιμπας(Αλαφακης 79΄)  Κουζουλογλου (75΄Βαρζης) Ανεστης Ντουμας (86΄ Νακος)

ΑΟ ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ (KONTOΓΙΑΝΝΗΣ)  Μπασινας Μπαρωτας(Δαμπανης 56΄)  Σακκης (Αργυρης 63΄΄)  Κουτσαυλης Αυλωνιτης Τσουμανης Ντουρμας Σταματουκος Ντρεκα Χονδρογιαννης Αποστολου.

Θα πω στους αγαπητους φιλους μας  αναγνωστες οτι τυχον λαθη φωτογραφικα οφειλονται οτι κανοντας ζωντανη περιγραφη το φωτορεπορταζ δυσκολευει!!!

Εμεις και εγω προσωπικα προσπαθω για οτι καλυτερο!

Ρεπορταζ ΑΓΗΣ ΛΑΪΝΙΩΤΗΣ.

Δηλώσεις προπονητών Παν. Τοκπασίδη & Ντρ. Κνέζεβιτς

Δηλώσεις προπονητών μετά τον αγώνα ΑΠΚΟ Δροσιάς - ΑΟ Χαλκίς 0-2

ΡΕΠΟΡΤΑΖ: Γιώργος Διακομόπουλος

Παναγιώτης Τοκπασίδης:
«Καταρχήν θέλω να δώσω συγχαρητήρια σε όλους τους παίχτες μου για τη σημερινή εμφάνιση. Πιστεύω οτι σήμερα κάναμε ένα πολύ καλό παιχνίδι και δίκαια φτάσαμε στη κατάκτηση της νίκης απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα όπως είναι η Δροσιά και σε μια δύσκολη έδρα. Ευτυχήσαμε να προηγηθούμε νωρίς στο ματς και αφού κρατήσαμε το μηδέν στο πρώτο μέρος μπήκαμε πιο αποφασισμένοι στο δεύτερο μέρος, πετύχαμε και δεύτερο τέρμα και χάσαμε και άλλες ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ. Τα αποτελέσματα τις δυο τελευταίες αγωνιστικές μας βοηθούν ψυχολογικά για την αντεπίθεση που θα κάνουμε για να φέρουμε την ομάδα της Χαλκίδας εκεί που πρέπει και της αρμόζει.»

Ντράγκαν Κνεζεβιτς:
«Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στην ομάδα της Χαλκίδας και το προπονητή της για τη νίκη της. Στη πρώτη ευκαιρία του αντιπάλου δεχτήκαμε τέρμα, ωστόσο παλέψαμε, παρόλο τις αντιξοότητες και τις αναποδιές που είχαμε πριν το ματς και χάσαμε αρκετές σημαντικές ευκαιρίες να φτάσουμε στην ισοφάριση. Αλλά δυστυχώς ο νόμος του ποδοσφαίρου επαληθεύτηκε εις βάρος μας σήμερα, καθώς δεν πετύχαμε την ισοφάριση και από μια στημένη φάση δεχτήκαμε και δεύτερο τέρμα. Η ομάδα πονάει στα στημένα καθώς είναι η αχίλλειος φτέρνα μας καθώς και η αμυντική μας λειτουργία γενικά δεν είναι αυτή που πρέπει αφού δεχόμαστε εύκολα γκολ. Μετά το δυο μηδέν ανοιχτήκαμε και δώσαμε πολλούς χώρους στη Χαλκίδα, αλλά πάλι ήμασταν ανταγωνιστικοί καθώς όλα τα παιδιά έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό. Τέλος θέλω να σας πω ότι στόχος της Δροσιάς φέτος είναι η όσο το δυνατόν πιο γρήγορη παραμονή στη κατηγορία αλλά και το καλύτερο δυνατό πλασάρισμα. Δεν κάνουμε πορεία πρωταθλητισμού. Παράλληλα θέλουμε να βγάλουμε και να αναδείξουμε νέους ποδοσφαιριστές κάτι που πιστεύω ότι γίνεται που θα αποτελέσουν και το κορμό της ομάδας στα επόμενα χρόνια.

Πρώτη εκτός έδρας νίκη για τους Νερατζούρι: Δροσιά - Χαλκιδα 0-2

Στο δημοτικό στάδιο Δροσιάς ο τοπικός ΑΠΚΟ υποδέχτηκε την ομάδα της Χαλκίδας στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄  ΕΠΣΕ.

Η ομάδα του κ. Τοκπασίδη μπήκε δυνατά στο παιχνίδι παίρνοντας τη πρωτοβουλία των κινήσεων και στο 8ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου κατάφερε να ανοίξει το σκορ με το Μακαντάση που εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Κολιόπουλου και με ωραίο σουτ άφησε στήλη άλατος τον Οικονομίδη,  κάνοντας το 0-1.

Στο 15΄  η Χαλκίδα προχώρησε στην πρώτη αναγκαστική αλλαγή καθώς τη θέση του Τζάβρα πήρε  ο Λιάσκος.

Μεγάλη ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσα έχασε ο Ελευθέριου Χαρ. δυο λεπτά μετά, αλλά η βολίδα του τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Αγριόδημου.

Με τη συμπλήρωση 21 λεπτών παιχνιδιού η Χαλκίδα ζήτησε πέναλτι σε χέρι του Προβή στη μεγάλη περιοχή,  αλλά ο κ. Πογκας έδειξε «παίζεται» προκαλώντας τις έντονες διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων.

Έξι  λεπτά μετά ήταν η σειρά του Βαρσαμά να απειλήσει την εστία της Χαλκίδας αλλά το σουτ του βρήκε σε ετοιμότητα τον Αγριόδημο που απόκρινε με ωραία εκτίναξη.

Στο 43΄  ο Μαστροκώστας έκανε το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ από το οριζόντιο δοκάρι της Χαλκίδας.
Το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή της αναμέτρησης για το πρώτο μέρος, βρήκε τη φιλοξενούμενη ομάδα να κρατάει με δυσκολία το υπέρ της προβάδισμα.

Με την έναρξη του δεύτερου μέρους η Χαλκίδα έχασε μεγάλη ευκαιρία να κάνει δυο τα τέρματα της αλλά το σουτ του Λαζρι έγλειψε το αριστερό δοκάρι του Οικονομίδη. Με τη συμπλήρωση 52 λεπτών ήταν η σειρά του Τουλίτση να απειλήσει από θέση φορ αλλά το σουτ του έφυγε ψηλά άουτ.
Τρία λεπτά μετά ο Τζέμος άφησε τη θέση του στο Φρυγανά.

Στο 62 η Χαλκίδα κατάφερε να κάνει το 0-2 όταν ο Τόλης με κεφάλια νίκησε για δεύτερη φορά τον Οικονομίδη.
Αμέσως μετά ο Παλαιολόγος άφησε τη θέση του στο Μπασινά.
 Στο 68ο λεπτό ο Σεινταράσι μπήκε στη μεγάλη περιοχή πέρασε τον Αγριόδημο αλλά πάνω στη γραμμή απομάκρυνε ο Γκουβερος.

Στο ίδιο λεπτό ο Αγγελάτος πήρε τη θέση του Σουλιωτάκη ενώ δέκα λεπτά μετά ο Πάλλης πέρασε στη θέση του Μακαντάση.

Τελευταία αλλαγή έκαναν οι δυο προπονητές στο 87ο λεπτό καθώς ο Αλκο πέρασε στη θέση του Ελευθέριου Σωκ. για τη Δροσιά, ενώ για τη Χαλκίδα ο Ταψής πήρε τη θέση του Θωμά.

Οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία στο 93’ να κάνουν το 0-3, αλλά το σουτ του Λιασκου έφυγε λίγο άουτ.

Η λήξη του παιχνιδιού βρήκε την ομάδα της Χαλκίδας να πανηγυρίζει τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της και πρώτη εκτός έδρας στο φετινό πρωτάθλημα και την ομάδα της Δροσιάς να γνωρίζει τη τρίτη συνεχόμενη ήττα της.

(σε άλλη ανάρτηση υπάρχουν οι δηλώσεις των προπηνητών μετά τον αγώνα)

AΠKO Δροσιάς (Ντράγκαν Κνέζεβιτς):
Οικονομίδης, Τουλίτσης, Σεϊνταράσι, Τζαφέρος, Προβής, Σουλιωτάκης (69′ Αγγελάτος), Σ. Ελευθερίου, Μαστροκώστας, Χ. Ελευθερίου (88′ Άλκο), Βαρσαμάς, Τζέμος (58′ Φρυγανάς).

ΑΟ Χαλκίς (Παναγιώτης Τοκπασίδης):
Αγριόδημος, Τζάβρας (26′ Λιάσκος λ.τ.), Γκουβέρος, Τόλης, Θωμάς (89′ Ταψής), Τσούτης, Τσίμπος, Λάζρι, Παλαιολόγος (63′ Μπασινάς), Μακαντάσης (79′ Μακαντάσης), Κολιόπουλος.

Διαιτητες: Πόγκας  (Πασχαλίδης-Λειβαδιτακης)

Δάγκωσαν στο τέλος οι "Λύκοι", Αμαρυνθιακός - Μακρυκάπα 0-1

Σε ένα παιχνίδι που κατά βάση ήταν κλειστό με πολλές μονομαχίες και μετρημένες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες η Μακρυκάπα κατάφερε 4 λεπτά πριν το τέλος να φύγει με ένα σημαντικό τρίποντο από το γήπεδο Γυμνού που χρησιμοποιεί ως έδρα πλέον ο Αμαρυνθιακός.
Στο Α' ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά, αλλά μετά το 15' οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν και είχαμε ένα μοιρασμένο ημίχρονο με λίγες φάσεις και αρκετές διακοπές που χάλασαν τον ρυθμό.
Στο Β' ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοση τους είχαν κάποιες καλές στιγμές απέναντι σε μια ομάδα που αμυνόταν καλά αλλά δεν απειλούσε επιθετικά.
Τελικά ο αγώνας κρίθηκε στο 86' με ένα γκολ που μπήκε με λίγο περιπετειώδη τρόπο.

Γκολ και φάσεις:

Στο 9' ωραίο γυριστό σουτ του Καραντάκη πέρασε ελάχιστα έξω από το αριστερό δοκάρι του Κοντραζίου.
Στο 22' σε κεφαλιά του Ζουρμπουλή από καλή θέση η μπάλα έφυγε άουτ.
Στο 25' ωραία κάθετη πάσα του Ζουρμπουλή στον Μυρτέζα που έφυγε στην πλάτη της άμυνας της Μακρυκάπας αλλά ο επιθετικός του Αμαρυνθιακού έχασε το κοντρόλ της μπάλας και ταυτόχρονα μεγάλη ευκαιρία να απειλήσει την αντίπαλη εστία.
Στο 53' ο Δημήτρης Χασάνδρας είχε κεφαλιά λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Κοντραζίου.
Στο 55' γυριστή κεφαλιά του Σίδερη έβγαλε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων.
Στο 68' σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κουτσαυλή από πλάγια θέση ο Κοντραζίου απέκρουσε σε κόρνερ.
Στο 70' δυνατό σουτ του Γκίκα πέρασε άουτ και την ίδια τύχη είχε και το σουτ του Κιμουλιάτη στο 84'.
Στο 86' κρίθηκε το παιχνίδι όταν σε εκτέλεση  κόρνερ του Σίδερη ο Καραντάκης βρήκε την μπάλα αυτή κόντραρε και στον Ρουμπή και κατέληξε στα δίχτυα του Κοντραζίου διαμορφώνοντας το 0-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτησία: Βελέτζας, Κούκουρα - Δούκας

Αμαρυνθιακός (Γιώργος Κρόκος):
Κοντραζίου Αγγ, Σεφερλής, Καρλατήρας, Λυμπέρης, Ξουρής, Ζάνιος, Παριανός(39' Κιμουλιάτης), Ζουρμπουλής, Αλεξίου, λΜυρτέζα, Ρουμπής.

Μακρυκάπα (Βασίλης Θαλάσσης - Νίκος Κιαπέκος):
Δρενάφτσης, Χασάνδρας Δ, Χασάνδρας Χρ, Τσούτσης(46' Βουρδάνος), Πουρνής, Μπασινάς, Γκίκας, Σηφάκης, Κουτσαυλής, Σίδερης, Καραντάκης.

ΑΟ Ζάρητρα: Νέος προπονητής ο Γιώργος Τζόκας

Αλλαγή στην τεχνική ηγεσία των Ζαράκων με τον Κώστα Μεταξά να αποτελεί παρελθόν και στον πάγκο των "Πράσινων" να κάθεται πλέον ο Γιώργος Τζόκας ο οποίος μέχρι πριν λίγες μέρες ήταν στον πάγκο του Νηλέα Νεοχωρίου.

Αναλυτικά η σχετική ανακοίνωση:

Ο Αθλητικός όμιλος Ζάρητρα με κοινή συναίνεση λύνει την συνεργασία του με τον κύριο Κώστα Μεταξά και τον ευχαριστεί για την προσφορά του στην διάρκεια της θητείας του.

Και ανακοινώνει την πρόσληψη στην θέση του προπονητή τον κύριο Γεώργιο Τζόκα από το Νεοχώρι.

Συλλυπητήρια απο ΑΟ ΩΡΕΩΝ για τον χαμό του Γιάννη Αναγνώστου

Όλη η ομάδα του ΑΟ Ωρεών εκφράζει την θλίψη της για τον ξανικό χαμό του επιχειρηματία και πρώην προέδρου της  Ένωσης Ιστιαίας.

Καλό Παράδεισο Πρόεδρε και τα θερμά μας συλυπητήρια στην οικογένειά του.

ΕΠΣΕ: Συλυπητήρια για το χαμό του Γιάννη Αναγνώστου

Ο Πρόεδρος και τα μέλη του Δ.Σ της Ε.Π.Σ.Ευβοίας εκφράζουν τα θερμά συλλυπητήρια στην οικογένεια για την απώλεια του Γιάννη Αναγνώστου, ο οποίος διατέλεσε επί σειρά ετών πρόεδρος στο σωματείο ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΥ & ΑΟ ΙΣΤΙΑΙΑΣ.

Ο θεός ν' αναπαύσει την ψυχή του και να τους δίνει κουράγιο και δύναμη.

Ο Σ. Σωτηρίου μιλά για... όλα, σε σχέση με τις ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ Χαλκίδας (ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ)

Στην εκπομπή Η ΜΠΑΛΑ ΣΤΗ ΣΕΝΤΡΑ  της 22-11-2019  που επιμελείται και παρουσιάζει η ομάδα του EviaGoal στον ΕΥΡΙΠΟ 90FM φιλοξενήθηκε ο Αντιπρόεδρος της γυναικείας ομάδας των Αβαντίδων Χαλκίδας που αγωνίζεται στην Α΄ Εθνική Κατηγορία, κος  Στέφανος Σωτηρίου.

Ο κος  Σωτηρίου απαντά στα ερωτήματα των Γιώργου Νικολάου, Άγγελου Σμπιλίρη και Άγη Λαϊνιώτη σε σχέση με τα οικονομικά της ομάδας, το θέμα των επιχορηγήσεων, την αποχώρηση του προπονητή Νίκα, την ανακοίνωση της ερχόμενης Δευτέρας για τον αντικαταστάτη του, για τον αν είναι ευχαριστημένοι με τη πορεία και άλλα θέματα ποτ αφορούν το γυναικείο ποδόσφαιρο.

Επιμέλεια Χρήστος Μπεκιάρης:

Συλλυπητήρια απο τον Ευβοϊκών Γουβών για το χαμό του Γιάννη Αναγνώστου

Εκ μέρους του συλλόγου, της διοικήσεως,των παικτών και του προπονητικού επιτελείου εκφράζουμε τα θερμά συλλυπητήρια μας για την απρόσμενη απώλεια του φίλου και συνοδοιπόρου εντός και εκτός γηπέδων Ιωάννη Αναγνώστου.
Εκφράζουμε την αμέριστη συμπαράσταση μας στην οικογένεια του εκλιπόντος.

Μονοδρίου

Κώστας Μισιρλής: "Επιδιώκουμε να ασχολούνται τα παιδιά του χωριού με τον αθλητισμό" (ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ)

Στην εκπομπή Η ΜΠΑΛΑ ΣΤΗ ΣΕΝΤΡΑ  της 22-11-2019  που επιμελείται και παρουσιάζει η ομάδα του EviaGoal στον ΕΥΡΙΠΟ 90FM φιλοξενήθηκε προπονητής και «ψυχή» της ομάδας του Ταξιάρχη.

Ο Κώστας Μισιρλής μιλά με τον Γιώργο Νικολάου για την κόρη του Ξανθή και για γυναικείο ποδόσφαιρο που αγωνίζεται.
Στη συνέχεια μιλά για την ομάδα του Ταξιάρχη, τους στόχους της, το πνεύμα της ομάδας, γιατί η ομάδα δεν κάνει σε γενικές γραμμές μεταγραφές, για τις Ακαδημίες που η ομάδα διατηρεί εδώ και χρόνια. Επίσης μιλά για τους παλιούς του συμπαίκτες, για τα νέα ταλέντα και τονίζει πως «στην Βόρεια Εύβοιας  μπορούμε να έχουμε ομάδα σε μεγαλύτερη κατηγορία». Δεν παραλείπει να τονίσει επίσης τα γηπεδικά προβλήματα της περιοχής, για τα οικονομικά της ομάδας, για τους  φετινούς στόχους της και  άλλα θέματα που αφορούν το Ευβοϊκό Ποδόσφαιρο.
Επίσης η συζήτηση φτάνει και στον πρώην διαιτητή Γιώγο Σέγκο.

Ακούστε τι είπε ο Κώστας Μισιρλής στον Γιώργο Νικολάου και Άγγελο Σμπιλίρη

Επιμέλεια: Μπεκιάρης Χρήστος

Αθανάσιος Καλατζής: «Στόχος του Απόλλωνα Παραλίας να είμαστε στους τρείς πρώτους» (ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ)

Στην εκπομπή της 22-11-2019  Η ΜΠΑΛΑ ΣΤΗ ΣΕΝΤΡΑ που επιμελείται και παρουσιάζει η ομάδα του EviaGoal στον ΕΥΡΙΠΟ 90FM φιλοξενήθηκε ο Πρόεδρος της ομάδας του Απόλλωνα Παραλίας.

Ο κος Καλατζής μιλά για την φιλοσοφία και τους στόχους της ομάδας, για την στήριξη των φιλάθλων, για το ποιες ομάδες θα πάνε για πρωτάθλημα και τονίζει με έμφαση: στόχος μας είναι  μια καλή πορεία και να τερματίσουμε στους τρείς πρώτους.

Eπιμέλεια: Μπεκιάρης Χρήστος

Ακούστε τι είπε ο κος Αθανάσιος Καλατζής στον Άγγελο Σμπιλίρη και Γιώργο Νικολάου

Συλλυπητήρια απο την Ένωση Ιστιαίας για τον χαμό του Γιάννη Αναγνώστου

Με ανακοίνωσή της η ομάδα της Ιστιαίας εκφράζει τη θίλψη της και τασυλλυπητήριά της για τον ξαφνικό χαμό του Γιάννη Αναγνώστου, τονίζοντας την προσπάθειά του για την άνοδο στην Γ΄ Κατηγορία και κυρίως για την στήριξη των υποδομών της ομάδας.

Λέει η ανακοίνωση της Ιστιαίας:

«Με βαθύτατη θλίψη και οδύνη πληροφοριθήκαμε σήμερα το πρωί το θάνατο του πρώην Προέδρου της ομάδας μας Γιάννη Αναγνώστου. Με την παρούσα ανακοίνωσή μας θέλουμε να εκφράσουμε τα ειλικρινά και θερμά μας συλλυπητήρια στην οικογένειά του και στους οικείους του.

Η Προεδρία του Γιάννη Αναγνώστου στάθηκε ορόσημο για την ομάδα. Πρώτη φορά στην ιστορία μας κατακτήσαμε πρωτάθλημα και ανεβήκαμε στη Γ΄ Εθνική και όλη αυτή η επιτυχία ανήκει αποκλειστικά σ΄ αυτόν. Η ακόμη πιο μεγάλη επιτυχία όμως κατα τη διάρκεια της διοίκησής του ήταν πως σε δύσκολες εποχές κράτησε ζωντανά τα τμήματα υποδομής του συλλόγου αφήνοντας μεγάλη παρακαταθήκη για το ποδοσφαιρικό μέλλον της Ιστιαίας.

Σε ένδειξη πένθους η ομάδα μας, στον αγώνα της Κυριακής 24 Νοεμβρίου με τον Αστέρα Βατώντα θα αγωνιστεί με μαύρα περιβραχιόνια και θα ζητήσουμε πριν την έναρξη του παιχνιδιού να τηρηθεί ενός λεπτού σιγή ως ελάχιστο φόρο τιμής στη μνήμη του εκλιπόντος.

Θερμά συλλυπητήρια και πάλι στην οικογένεια και στους οικείους του.

Αιωνία του η μνήμη»

Συλλυπητήρια απο ΑΟ ΑΙΔΗΨΟΣ για τον χαμό του Γιάννη Αναγνώστου

Σύσσωμη η οικογένεια του ΑΟ ΑΙΔΗΨΟΣ εκφράζει την θλίψη της για τον πρόωρο χαμό του επιχειρηματία και πρώην προέδρου της ΑΕ ΙΣΤΙΑΙΑΣ !
Καλό παράδεισο πρόεδρε.
Τα συλλυπητήρια μας στην οικογένεια του .

Συλλυπητήρια απο Ηρακλή Ψαχνών για τον χαμό του Γιάννη Αναγνώστου

‘Όλη η οικογένεια του Α.Ο. ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ εκφράζει την βαθύτατη θλίψη της και τα θερμά της συλλυπητήρια στην Μαρία Αναγνώστου και στην οικογένειά της, για τον θάνατο του αγαπημένου της πατέρα Γιάννη Αναγνώστου. Άς είναι ελαφρύ το χώμα που θα τον σκεπάσει.’

Απεβίωσε ο πρώην πρόεδρος της Ένωσης Ιστιαίας, Γιάννης Αναγνώστου

Aπεβίωσε αιφνιδίως ο γνωστός μηχανικός της περιοχής μας Γιάννης Αναγνώστου.

Ο Γιάννης Αναγνώστου υπήρξε Πρόεδρος της προδοσφαιρικής ομάδας της Ιστιαίας και την ανέβασε στην Γ΄ Εθνική Κατηγορία για ένα χρόνο.  Επίσης διεκδίκησε τη  Δημαρχία Ιστιαίας - Αιδηψού και διετέλεσε Δημοτικός Σύμβουλος.

Η εξόδιος ακολουθία θα τελεστεί αύριο στη 1:00μμ στον Ιερό Ναό Ευαγγελίστριας Ιστιαίας.

Σπύρος Αγαπητός: Στα ΗΛΙΑ δεν πληρώνεται κανείς παίκτης

Ανάρτηση στο FaceBook έκανε ο Πρόεδρος της  νεοσύστατης ομάδας των Ηλίων Σπύρος Αγαπητός.

Διαβάστε όλα όσα λέει, πολλά από τα οποία είχε  πει και στη συνέντευξη που μας έδωσε πρόσφατα μέσα από την εκπομπή Η ΜΠΑΛΑ ΣΤΗ ΣΕΝΤΡΑ της ομάδας του EviaGoal στον ΕΥΡΙΠΟ 90 FM και την οποία μπορείτε να ακούσετε κάνοντας κλικ ΕΔΩ.

Λέει λοιπόν ο Σπύρος Αγαπητός:

Αυτή η ομάδα φτιάχτηκε με σκοπό να ακουστεί το χωριό μου, τα Ήλια, μιας και δεν υπήρξε ποτέ στον ποδοσφαιρικό χάρτη της Ευβοίας.

Η ιδέα ήταν εύκολη αλλά η πράξη δύσκολη, μιας και όλοι και όλα ήταν αντίθετοι.

Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά που βοήθησαν σε αυτή την προσπάθεια μιας και τώρα πια είμαστε μια μεγάλη παρέα, όπου στεκόμαστε ενωμένοι στα εύκολα και στα δύσκολα μιας και η ουσία του αθλήματος είναι να το χαιρόμαστε.

Όσον αφορά διάφορα σχόλια, αόριστα η μη, που έχουν ακουστεί από διάφορα παπαγαλάκια κατά καιρούς περί αμοιβής ποδοσφαιριστών, θα ήθελα να αναφέρω ότι ΝΑΙ δίνουμε τις βενζίνες σε 2 παιδιά από Αθήνα να έρχονται για να παίζουν μαζί μας, αλλά μόνο την βενζίνη και είναι τιμή μας που έρχονται, αλλά ποτέ οποιαδήποτε άλλη αμοιβή δεν έχει δοθεί σε κανέναν ποδοσφαιριστή εκτός και εάν εννοείται αμοιβή να κερνάει η ομάδα τους καφέδες μετά τον αγώνα.

Πλέον όλοι πρέπει να αλλάξουμε νοοτροπία έτσι ώστε να μπορέσουμε να αλλάξουμε την ποιότητα του ποδοσφαίρου στην περιοχή μας.

Και κάτι άλλο: εγώ προσωπικά είμαι φίλος με όλα τα παιδιά τους παράγοντες και τους προπονητές από όλες τις ομάδες και κάνεις δεν είναι εχθρός μου πάρα μόνο συνεργάτες σε αυτό το λειτούργημα όπου εκτελούμε, όπου το μόνο αντίκτυπο που έχει είναι ζημιά στην τσέπη μας.