Μεγάλη νίκη της Ιστιαίας με εννέα γκολ μέσα στις Κεχριές

Τεράστια νίκη πέτυχε σήμερα η ομάδα της ΑΕ Ιστιαίας μέσα στις Κεχριές, απέναντι σε μια ομάδα που δεν θύμιζε με τίποτα αυτήν της περασμένης χρονιάς, αφού το τελικό σκορ είναι το 1 – 9.

Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε στις 15.00 για την 5η αγωνιστική την Β΄ Κατηγορία της Εύβοιας.

Και μόνο το αποτέλεσμα δείχνει ποιος από τους δύο σημερινούς αντιπάλους είχε το… πάνω χέρι, με την ομάδα της Ιστιαίας να φαντάζει από τους διεκδικητές της ανόδου από τώρα, αφού όντας στην πρώτη θέση της βαθμολογίας  έχει πέντε στα  πέντε και 23 γκολ υπέρ, ενώ έχει δεχτεί μόνο 6 τέρματα.

Ο Δήμου σήμερα κατάφερε 4 γκολ μέσα στα πρώτα 45 λεπτά του αγώνα, με τα τρία από αυτά να τα πετυχαίνει σε τέσσερα λεπτά (στο 10 ΄, στο 40΄, στο 43΄ και στο 44΄).

Τα υπόλοιπα γκολ ήλθαν στο τελευταίο μισάωρο: στο 61΄ με αυτογκολ του Κοντογιάννη, στο 70΄ με τον Σταθαρά, στο 75΄ με τον Παπανδρέου, στο 77΄ με αυτογκόλ του Κυριακού και  στο 80΄ με τον Πετή. Για τις Κεχριές ο Γιαννακάρας πέτυχε το γκολ της τιμής του αγώνα στο 29΄.