Σημαντική αλλά αγχώδη νίκη του Αυλωναρίου. 1-0 τον ΑΠΚΟ Δροσιάς.

Σε έναν αγώνα που κρίθηκε στην λεπτομέρεια ο ΑΟ Αυλωναρίου κατάφερε να κρατήσει το σκορ ημιχρόνου και τελικά να πάρει την σπουδαία βαθμολογικής σημασίας νίκη με 1-0 απέναντι στον ΑΠΚΟ Δροσιάς.
Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι να κατακτήσουν το τρίποντο και πίεσαν από το πρώτο λεπτό την Δροσιά η οποία έχασε κι αυτή ευκαιρίες.
Στο 1' Δυνατό σουτ του Μακρή έδιωξε σε κόρνερ ο Σολογιάννης
Στο 6' Κεφαλιά του Παναγιωτάκου από κοντά έδιωξε πάνω στην γραμμή ο Φρυγανάς.
Στο 8' σέντρα του Βασιλείου πλασέ του Μακρή έδιωξε σε κόρνερ ο Σολογιάννης.
14' Εκτέλεση φάουλ του Μαντζούνη, κεφαλιά του Μπαϊμπάκη έσωσε και πάλι ο Φρυγανάς.
15' Δυνατό σουτ του Φραγγή έδιωξε σε κόρνερ ο Σουλιωτάκης
 32' Εκτέλεση κόρνερ στα καρέ της Δροσιάς έδιωξαν οι αμυντικοί , η μπάλα στον Φρυγανά που κεραυνοβόλησε τον Σολογιάννη ανοίγοντας το σκορ 1-0

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά ζήτησαν την ισοφάριση αλλά η καλή λειτουργία της αμυντικής τακτικής του Αυλωναρίου δεν τους την επέτρεψαν.
Στο 71' η Δροσιά είχε δοκάρι σε απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Παναγιωτάκου.
Στο 86' νέο δυνατό σουτ Παναγιωτάκου έδιωξαν οι αμυντικοί σε κόρνερ.
Στο 90' αποβλήθηκε με απ' ευθείας κόκκινη κάρτα για αντιαθλητικό χτύπημα ο Κηρύκος.
Το σφύριγμα της λήξης βρήκε τους παίκτες του Αυλωναρίου να πανηγυρίζουν την σπουδαία αυτή νίκη