Φωτιάς Κ( 58' Φωτιάς Κ τ Αθ)
Τουλούμης Μαρ.
Μαρκουλής
Καρβέλας Μαρ( 65' Δουγιέγκος)

Πιάνοντας καλή απόδοση ο Ηρακλής Πρασίνου πήρε σημαντική νίκη στο γήπεδο του απέναντι στον σκληροτράχηλο Μιαούλη Φύλλων και κρατάει καλά την κορυφή του Β' ομίλου στην Β' κατηγορία της Εύβοιας.
Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή, όχι όμως και την τελική προσπάθεια. Έχασαν στο 24' με τον Μαρκουλή μεγάλη ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ, στο 36' πάλι με τον ίδιο παίκτη ενώ στον 45' με απ' ευθείας φάουλ άνοιξαν το σκορ. Οι φιλοξενούμενοι είχαν μια καλή στιγμή στο 7' κι άλλη μια στο 25'
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και στο 50' κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 1-1. Η συνέχεια ανήκε στον Ηρακλή που επέβαλε τον ρυθμό του και κατάφερε στο 63' να πάρει και πάλι κεφάλι στο σκορ. Εννέα λεπτά αργότερα κλείδωσε την νίκη με το τρίτο γκολ που σημείωσε που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Τα γκολ
45' Απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ Μαρκουλή 1-0
Δείτε το πρώτο γκολ

50' Απόκρουση ασθενή του Παναγιάρη και από κοντά ο Τουλούμης ισοφάρισε 1-1
63'Σέντρα από δεξιά και με κεφαλιά ο Μαρκουλής δίνει στον Ηρακλή προβάδισμα 2-1
Δείτε το δεύτερο γκολ
72' Σέντρα του Κρόκου και ο νεαρός Φωτιάς Κ του Αθ τριπλασίασε τα τέρματα του Ηρακλή.
74' Για επικίνδυνο παιχνίδι αποβλήθηκε ο Τουλούμης του Μιαούλη.
Καλή η διαιτησία του κ Παπακωσταντίνου και των βοηθών του κ Δανιηλίδη και Παπαθανασίου.