Έπιασε ρετιρέ με την έναρξη του δεύτερου γύρου.Ολυμπιακός Χαλκίδας - Όλυμπος Γυμνού 5-0

Ένα εύκολο απόγευμα είχε η ομάδα του Ολυμπιακού στο Ενωσιακό γήπεδο Χαλκίδας.Το τελικό σκορ αντικατοπτρίζει την θέση των δύο ομάδων στο βαθμολογικό πίνακα της Ά κατηγορίας.Η φάση που έκρινε το ματς έγινε στο 32ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου.Η κάθετη πάσα του Σπηλιώτη στον Βεζιρτζόγλου ανακόπηκε απο τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων με το χέρι εκτος μεγάλης περιοχής.Ο διαιτητής υπέδειξε αμέσως την παράβαση τιμωρώντας τον Μωραίτη με κόκκινη καρτα.Το φάουλ εκτέλεσε ο Βεζιρτζόγλου και έστειλε τη μπάλα στα διχτυα στο 33ο λεπτο του αγώνα.Στο 41ο λεπτο έγινε το 2-0,όταν μετά από πάσα του Βεζιρτζόγλου στη πλάτη της άμυνας του Ολύμπου βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ ο Σκριβάνος και με ωραίο πλασέ διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων.Το δεύτερο ημίχρονο δεν είχε τίποτα το αξιόλογο μέχρι το τελευταίο πενταλεπτο.Στο 85ο λεπτό ο Δάσκος με ωραίο σουτ έξω από τη μεγαλη περιοχή έκανε το 3-0.Δύο λεπτα αργότερα ο Βεζιρτζόγλου μετά από κάθετη του Σκριβάνου και αφού περασε και το τερματοφύλακα έκανε το 4-0! Το σκορ έκλεισε ο ίδιος παίκτης στο 90ο λεπτο πετυχαίνοντας το 5ο της ομάδας του και τρίτο προσωπικό. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ Ευαγγελινός,Μουσάι,Τσεμπελίκος,Δάσκος,Μπισμπικόπουλος,Μεθενίτης (65΄Μεταξάς),Σπηλιώτης(73΄Γκριτζάλας),Βάρκας(59΄Κυτίνος),Σκριβάνος,Βεζιρτζόγλου,Παπαδέδες ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ Μωραίτης,Κοντος,Κιούσης Ευαγ(32΄Πετράκης),Μήτρου,Ξούρης,Βεσέλι,Αργύρης,Κιούσης Δημ(75΄Δάφνης),Ζαχαριάς(46΄Μπαρώτας),Δίπλας,Κιούσης Αντ
Επιμέλεια ρεπορτάζ:Διακομόπουλος Γιώργος