Νίκη τίτλου το Μαρμάρι 2-1 την Προποντίδα

Φωτο Taira xr
Δυνατό  ντέρμπι στο Λουμίδειο Δημ γήπεδο Καρύστου  ανάμεσα στον ΑΟ Μαρμαρίου και την Προποντίδα για μια θέση που οδηγεί στην μεγάλη κατηγορία του Νομού μας. Μοιρασμένο ξεκίνησε το πρώτο μέρος με τους γηπεδούχους να έχουν καλές στιγμές αλλά να μην μπορούν να φθάσουν σε γκολ. Με ισόπαλο αποτέλεσμα πήγαν οι δυο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη η Προποντίδα αιφνιδίασε το Μαρμάρι και πριν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό ο Παπασχόλης με πλασέ έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους 0-1. Στο 48' το Μαρμάρι απάντησε αλλά τα δοκάρια σταμάτησαν το σουτ του Παπαναστασίου. Η συνέχεια ανήκε στο Μαρμάρι που ανέβασε ρυθμό, πίεσε και κατάφερε στο 72' με σουτ του Διακάκη μέσα από την περιοχή να φέρει τον αγώνα στα ίσια 1-1. Η πίεση συνεχίστηκε και οι γηπεδούχοι έχασαν καλές ευκαιρίες να κάνουν την ολική ανατροπή. Στο 84' η Προποντίδα έμεινε με δέκα παίκτες λόγο αποβολής του Κουτσαύτη με δεύτερη κίτρινη. Στις καθυστερήσεις ήρθε το δεύτερο γκολ του Μαρμαρίου και πάλι με τον Διακάκη που έστειλε στα ύψη όλο το Μαρμάρι και την ομάδα μόνη στην δεύτερη προνομιούχο θέση. Τελικό σκορ Μαρμάρι – Προποντίδα 2-1 .