Γύρισε τον αγώνα ο ΑΟ Λουκισιων και πήρε την νίκη. 2-1 τον Ευβοϊκό.

Γύρισε τον αγώνα ο ΑΟ Λουκισίων που έχανε μέχρι το 77' και κατάφερε να πάρει την νίκη με 2-1 και μάλιστα παίζοντας από το 35' με δέκα παίκτες. Από την άλλη πλευρά ο Ευβοϊκός που παραμένει σε δύσκολη θέση δεν κατάφερε να διαχειριστεί το 1-0 υπέρ του στο τελευταίο 15λεπτο και τα λ΄θη του στοίχησαν την ήττα.
Στο πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο του κέντρου και κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ όταν ο Τζαφέρος σέντραρε και ο Τσακλάνος με δυνατό πλασέ άνοιξε το σκορ 0-1. Από το 36' τα Λουκίσια έπαιζαν με δέκα παίκτες λόγο αποβολής του Ξιφαρά.

Στην επανάληψη αν και με δέκα παίκτες οι γηπεδούχοι πίεσαν και εκμεταλλεύτηκαν τα λάθη των παικτών του Ευβοϊκού και στο 78' με τον Καλοχωρίδη έφεραν τον αγώνα στα ίσια 1-1. Στο 89' ο Τσιβίκας διαμόρφωσε το τελικό 2-1 υπέρ των Λουκισίων.