Τρίγλια Ραφήνας - ΑΟ Χαλκίς 3-1σε φιλική συνάντηση

Φιλική ήττα για τον ΑΟ Χαλκίς μέσα στην Ραφήνα από την Τρίγλια με 3-1. Παρά την ήττα της η ομάδα της Χαλκίδας απέδωσε εξαιρετικό ποδόσφαιρο και δέχθηκε τα γκολ στο Β' μέρος τα δύο μάλιστα στο τελευταίο οκτάλεπτο.
Μοιρασμένο το πρώτο ημίχρονο χωρίς σκορ, ενώ στην επανάληψη οι γηπεδούχοι στο 54' άνοιξαν το σκορ 1-0 για να έρθει η ισοφάριση με γκολ που σημείωσε ο Σμυρναίος.
Η Τρίγλια στο 83' μετά από σύγχυση στα καρέ του ΑΟ Χαλκίς πήρε προβάδισμα στο σκορ 2-1 και στο 89' σημείωσε και τρίτο τέρμα για να λήξει ο αγώνας με 3-1 υπέρ της Τριγλίας.
Τόσο ο Γιώργος Λάμπρου (προπονητής του ΑΟ Χαλκίς) όσο και ο Γιάννης Γεωργαράς (προπονητής της Τρίγλιας) έβγαλαν σημαντικά συμπεράσματα από την ποιότητα που είχε ο αγώνας