Νικηφόρα πέρασε από τα Λουκίσια ο Απόλλων

Έπειτα από δυο ανεπιτυχή αποτελέσματα τις προηγούμενες δύο αγωνιστικές, η ομάδα του Απόλλων Ερέτριας πέρασε νικηφόρα από την έδρα των Λουκισίων το απόγευμα του Σαββάτου (25/10) με σκορ 2-0 και φαίνεται πως έβαλε τέλος στον "κατήφορο".

Το σκορ για τους Ερετριανούς άνοιξε ο Τόρα στο 20' (1-0) με σουτ έξω από την περιοχή, που ήταν σκορ ημιχρόνου ενώ  στην επανάληψη δυο λεπτά πριν την λήξη του παιχνιδιού και πιο συγκεκριμένα στο 88' και πάλι ο Τόρα  με ένα πολύ ωραίο σουτ διπλασίασε τα τέρματα (2-0) για την ομάδα της Ερέτριας  που πήρε την νίκη και το τρίποντο.

Οι συνθέσεις:

Λουκίσια: Ντελής, Κόλλιας, Μπουλούκος, Μπαϊμπάκης, Ντοβίνος, Φρούσης, Καρβέλης, Κουτσαβλής (60' Αποστόλου), Ελευθερίου, Λουκατζίκος, (Λουκατζίκος), Σεϊνταράσι

Απ. Ερέτριας: Μιτακίδης, Βλάχος, Λιατήφης, Βελαέτης, Κούρτης, Ευγενίου, Μόκα, Ρωμανός, Τόρα, Παριανός, Μώρος.

Ρεπορτάζ: Βασίλης Χατζής