''Απόδραση'' Ταμυναϊκός-Μακρυκάπα 0-1

Την μεγαλύτερη νίκη της για την φετινή περίοδο σημείωσε εκτός έδρας η Μακρυκάπα που κατάφερε να ''δραπετεύσει'' με τους τρεις βαθμούς μέσα από το Αλιβέρι από τον Ταμυναϊκό φθάνοντας τον στην βαθμολογία.
 Καλύτερος ο Ταμυναϊκός σε όλο τον αγώνα αλλά ήταν φλύαρος και δεν κατάφερε να σημειώσει κάποιο τέρμα, ενώ η Μακρυκάπα έπαιξε έξυπνα και πήρε αυτό που ζητούσε.
Ο αγώνας ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους να έχουν την υπεροχή και να έχουν δυο καλές στιγμές, στο 1' με τον Λαλανίτη και στο 14' με τον Τσιβίκα.
Μετά το 15' οι γηπεδούχοι ισορόπησαν και πήραν τον έλεγχο του αγώνα χάνοντας μάλιστα ευκαιρίες να σκοράρουν.
Στο 19' πλασέ ου Ρουμπή μπλόκαρε ο Κυριακόπουλος.
Στο 22' ο Μάλλιος δεν πρόλαβε να πλασάρει κι έδιωξαν οι αμυντικοί.
Στο 24' νέα επέμβαση του Κυριακόπουλου σε δυνατό σουτ του Κρόκου.
Στο 26' ο Τσαλιαγκός έπιασε δυνατό σουτ που πέρασε ελάχιστα άουτ.
Στο 38' Εκτέλεση φάουλ Κηρύκου και πλασέ από κοντά του Ξυνογαλά άουτ.
44' Σέντρα και κεφαλιά του Β Τσαλιαγκού μπλόκαρε ο Κυριακόπουλος.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι είχαν και πάλι ευκαιρίες στο 47' με τον Β. Τσαλιαγκό στο 58' σε τετ-ετε του Τσαλιγκού που έσωσε ο Κυριακόπουλος, στο 70' με τον Σταμέλο, ενώ η Μακρυκάπα στο 73' είχε μια καλή στιγμή με τον Τσιβίκα και στο 74' με τον Κατσαούνη.
Στο 76' σημειώθηκε το γκολ που έκρινε τον αγώνα, όταν ο Κηρύκος βρέθηκε τετ-ατε και πλάσαρε τον Ντουρέκα γράφοντας το 0-1 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.
Αριστη η διαιτησία του Γ. Κοσομούλη και των βοηθών του κκ Κωστάντιου, Αργύρη.