A.O.Άρης Αγίας Άννας-Α.Ο.Αίδηψου 2-0

Οι κιτρινόμαυροι κατάφεραν να σπάσουν το αήττητο σερί των φιλοξενούμενων όπου με δυο γκολ ένα σε κάθε ημίχρονο καθάρισαν τον ματς.Το γήπεδο ήταν βαρύ μετά τις ακραίες καιρικές συνθήκες των τελευταίων ημερών και έτσι δεν μπορούσε να παιχτεί ποδόσφαιρο και έτσι το ματς κρίθηκε στη δύναμη στο πάθος και στην θέληση για το ποια ομάδα από τις δυο θα ήθελε περισσότερο το τρίποντο.

Οι γηπεδούχοι ουσιαστικά στην πρώτη επίσκεψη τους στα αντίπαλα καρέ άνοιξαν και το σκορ από τα δεξιά με ωραία συρτή σέντρα του Δημήτραινα βρήκε τον Τσακλάνο και αυτός με ένα τσίμπημα της μπάλας άνοιξε λογαριασμό στο 30'  και κάπως έτσι πήγαν οι ομάδες στην ανάπαυλα του ημιχρόνου 1-0.Με την έναρξη της επανάληψης οι γηπεδούχοι μπήκαν με περίσσια φόρα και έτσι ο Τσακνάκης στο 51' έκανε το 2-0,οι γηπεδούχοι έχασαν ακόμα 3-4 πολύ καλές ευκαιρίες για να ανεβάσουν και άλλο τον δείκτη του σκορ.