Βαθιά ανάσα για τον ΑΟ Αυλίδας

Σπουδαία νίκη και βαθιά ανάσα για την Αυλίδα που πήρε την νίκη μέσα στην Σκύρο με 3-0.
Άτονος ξεκίνησε ξεκίνησε ο αγώνας στο Νησί με τις δυο ομάδες να μην δημιουργούν ευκαιρίες μπροστά στις δύο εστίες. Παιχνίδι κέντρου για το πρώτο ημίχρονο με την μπάλα να φθάνει με δυσκολία στους δύο τερματοφύλακες.
Έτσι το στείρο 0-0 ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους μετά το σφύριγμα της λήξης.

Στην επανάληψη ανέβηκε ο ρυθμός του αγώνα και στο 60' μετά από λάθος της άμυνας της Σκύρου ο Σέγκος το εκμεταλεύτηκε και με κοντινό πλασέ άνοιξε το σκορ 0-1.
Δέκα λεπτά αργότερα νέο λάθος των Σκυριανών έδωσε την ευκαιρία στον  Σπυρόπουλο να σημειώσει το δεύτερο γκολ της Αυλίδας 0-2.
Με την ψυχολογία στα ύψη η Αυλίδα κλείδωσε την νίκη πετυχαίνοντας και 3ο γκολ και πάλι με τον Σπυρόπουλο στο 85' 0-3.
Σημαντική νίκη και βαθιά ανάσα για την ομάδα της Αυλίδας ενώ η Σκύρος μπαίνει σε περιπέτειες.