Σκόνταψε η ΑΕΚ Χακίδας: 1-1 με την Παραλία

Σε ντέρμπι εξελίχθηκε ο αγώνας στο Πάρκο του Λαού ανάμεσα στην ΑΕΚ Χαλκίδας και τον Απόλλων Παραλίας, σε έναν αγώνα που οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, έχασαν ευκαιρίες ειδικά στο πρώτο μέρος  αλλά στο τέλος οι δυο ομάδες μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς 1-1.
Στο πρώτο μέρος η Αεκ έχασε μεγαλες ευκαιρίες που δεν κατάφερε να αξιοποιήσει και το ημίχρονο βρήκε ισόπαλες τις δυο ομάδες 0-0
Στην επανάληψη η ΑΕΚ κατάφερε στο 56' ν ανοίξει το σκορ με δυνατ΄σουτ του Παπαϊωάνου 1-0.
Η απάντηση του Απόλλωνα ήρθε στο 75' με σκορερ τον Καλογερόπουλο 1-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.