Διπλό ο Λήλας μέσα στα Λουκίσια

Μεγάλης σημασίας διπλό πέτυχε ο Λήλας που πήρε την νίκη μέσα στα Λουκίσια με 2-0, κάνοντας ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, κατάφερε να αιφνιδιάσει τους γηπεδούχους οι οποίοι είχαν την ευκαιρία να ξαναμπούν στο παιχνίδι ( έχασαν πέναλτι) βελτιώθηκαν στο Β' ημίχρονο αλλά οι παίκτες του Αντ Τσαραντάνη διαχειρίστηκαν το υπερ τους σκορ κι' έφυγαν με την νίκη από τα Λουκίσια.
Στο 6' διαμορφώθηκε το 0-1 με δυνατό σουτ του Παύλου, ενώ στο 9' ο Νάνος με μακρινό σουτ διπλασίασε τα τέρματα του Λήλα 0-2. Συνέχισε να πιέζει ο Λήλας και στο 20' σουτ του Τρίκκα βρήκε το δοκάρι της εστίας του Ντελή, ενώ την ίδια τύχη είχε και μια κεφαλιά του ίδιου παίκτη.
Στο 40' ταΛουκίσια κέρδισαν πέναλτι που εκτέλεσε ο Βαρσαμάς αλλά απέκρουσε ο Τσάμαρης.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους αλλά η καλή αμυντική λειτουργία του Λήλα δεν τους επέτρεψε να δημιουργήσουν κινδύνους για την εστία του Τσάμαρη και η λήξη του αγώνα βρήκε νικητή τον Λήλα Βασιλικού.