Επέστρεψε στις νίκες ο Λήλας.

Αγης Λαϊνιώτης:
Επέστρεψε στις νίκες ο Λήλας Βασιλικού και πήρε την νίκη από τον ΑΟ Αυλωναρίου με 3-1.
Μοιρασμένο το πρώτο ημίχρονο με το Αυλωνάρι να έχει την πρώτη καλή στιγμή του αγώνα στο 12' σε εκτέλεση φάουλ του Βασιλείου που έφυγε ελάχιστα άουτ.
Η απάντηση του Λήλα στο 14' με πλασέ του Παύλου που έφυγε ελάχιστα άουτ από τα δοκάρια του Χροναίου.
Στο 38' οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ όταν ο Χαλιώτης με πλασέ παραβίασε την εστία του Αυλωναρίου 1-0.
Στο 20' τραυματίστηκε ο Φρυγανάς και αντικαταστάθηκε δημιουργώντας πλήγμα στην άμυνα του Αυλωναρίου.
Με τον Λήλα να προηγείται 1-0 έληξε το πρώτο ημίχρονο.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έφεραν το σκορ στα ίσια με γκολ που σημείωσε ο Καραμπίνης με πλασέ από κοντά στο 47' 1-1.
Στο 56' το Αυλωνάρι έμεινε με δέκα παίκτες λόγο αποβολής του Πόγκα με δεύτερη κίτρινη.
Δυο λεπτά αργότερα στο 58' ο Λήλας διπλασίασε τα τέρματα του όταν ο Γούναρης τροφοδότησε τον Μπράχο που πλάσαρε τον Χροναίο 2-1.
Δέκα λεπτά αργότερα στο 68' ο Σταματάκος εκμεταλεύτηκε το σταμάτημα των αμυντικών που νόμιζαν ότι ήταν οφ σάιτ προχώρησε και πλάσαρε σημειώνοντας το 3-1. Το Αυλωνάρι διαμαρτυρήθηκε έντονα για την φάση του 3ου γκολ θεωρώντας ότι ο παίκτης του Λήλα βρισκόταν σε θέση οφ-σάιτ.
Το σφύριγμα της λήξης βρήκε τον Λήλα μετά από αρκετό καιρό να επιστρέφει στην νίκη με 3-1.

ΛΗΛΑΣ ΒΑΣ.. (Τσαραντανης αντωνης)  Τσαμαρης Κικιδης Καρλατηρας (αρχ) Πεππες Μαυροματης Χαλιωτης Γουναρης(73΄Σταματακος) Μπραχο Παυλου(75΄Ζαχαριας) Νανος Βαθης(80΄Καλαμιωτης)

ΑΟ ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ (ΤΟΓΙΑς ΕΥΑΓ) Χροναιος Μαρουλης Δημας Καραμπινης Φρυγανας(τραυ20΄Μπερνακακου) Βασιλειου Πογκας Μακρης Τζελιδης (Δαφνης 75΄) Ηλιας Φραγγης.