Σίφουνας πέρασε ο Ολυμπος απ' το Τραχήλι.

Παίζοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο στο Β' ημίχρονο ο Όλυμπος Γυμνού έφυγε νικητής από το Τραχήλι με το ευρύ 4-1.
Ο αγώνας ξεκίνησε μοιρασμένος και στο 17' οι γηπεδούχοι με πλασέ του Τσάλα πήραν κεφάλι στο σκορ 1-0.
Μετά το ημίωρο ο Όλυμπος ανέλαβε τον έλεγχο του κέντρου και στο 35' έφερε τον αγώνα σα ίσια με σκόρερ τον Βεσέλι 1-1. Με αυτό το σκορ πήγαν οι δυο ομάδες στα αποδυτήρια.
Στην επανάληψη ο Ολυμπος ανέβασε ρυθμούς ήταν καλύτερος κι πίεσε το Τραχήλι σημειώνοντας άλλα τρία γκολ.
Στο 49' μετά από κόρνερ ο Αργύρης με προβολή σημείωσε το 1-2.
στο 76' και πάλι ο Αργύρης πέτυχε το 1-3.
Από το 78' το Τραχήλι έπαιζε με δέκα παίκτες λόγο αποβολής με δεύτερης κίτρινης του Μιχελή.
Στο81' με δυνατό σουτ ο Κιούσης διαμόρφωσε το τελικό 1-4 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα για τον Όλυμπο που ακολουθεί τα Ζάρητρα στην βαθμολογία έχοντας 4 βαθμούς διαφορά από τους πρωτοπόρους.