Με νίκη αποχαιρέτησε την μεγάλη κατηγορία η Σκύρος.

Με νίκη αποχαιρέτησε η Σκύρος την μεγάλη κατηγορία με 2-1 μέσα στα Λουκίσια απέναντι στην νεανική ομάδα του Τάσου Ταταρίδη, σε ένα αγώνα που τα νέα παιδιά που αγωνίστηκαν ήταν το κύριο χαρακτηριστικό του αγώνα.
Μοιρασμένος ο αγώνας στο πρώτο μέρος με λίγες φάσεις.
Στο 3' σε εκτέλεση φάουλ του Δαλκλίδη η μπάλα έφυγε δοκάρι και άουτ και στην λήξη του ημιχρόνου στο 42' ο Βαρσαμάς εξαπέλυσε δυνατό σουτ που βρήκε το δοκάρι της Σκύρου. Έτσι το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε ισόπαλο με 0-0.
Στην επανάληψη συνεχίστηκε το ίδιο σκηνικό μέχρι το 79' που ι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με πλασέ από κοντά του Τράκου, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Δαλακλίδη 0-1.
Δυο λεπτά αργότερα τα Λουκίσια ισοφάρισαν με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Βαρσαμά, που κέρδισε ο ίδιος όταν ανατράπηκε από τον Τράκο.
Στο 88' οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν το δεύτερο τους γκολ, όταν μετά από συνδυασμό Τσελεπή-Δαλκλίδη ο τελευταίος με ωραίο διαγώνιο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για να διαμορφώσει το τελικό 1-2 υπέρ του ΑΟ Σκύρου.