Σαν σήμερα 5 Απριλίου 2015: Ανετη νίκη της ΑΕ Ιστιαίας στα Λουκίσια.

Εύκολη επικράτηση της ΑΕ Ιστιαίας μέσα στα Λουκίσια όπου πήραν την νίκη με 4-1 σε ένα αγώνα που είχαν τον έλεγχο σε όλο τον αγώνα.
Στο 17' η ΑΕ Ιστιαίας άνοιξε το σκορ με πλασέ του Χρ. Ανέστη 0-1
Η απάντηση των Λουκισίων ήρθε δυο λεπτά αργότερα στο 19' με τον Βαρσαμά να φέρνει το σκορ στα ίσια 1-1
Νέο κεφάλι στο σκορ από τους φιλοξενούμενους στο 23' με εξαιρετικό πλασέ του Τόουφρε 1-2'
Δυο λεπτά αργότερα η Ιστιαία κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Αγγελόπουλου που εκτέλεσε εύστοχα ο Χρ. Ανέστης ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ σε 1-3.
Στο 44' η ομάδα της Ιστιαίας έχασε μεγάλη ευκαιρία σε παράλληλη σέντρα που δυο παίκτες της δεν μπόρεσαν να σπρώξουν την μπάλα στα δίχτυα.
Με το 1-3 πήγαν οι δυο ομάδες στα αποδυτήρια .
Στην επανάληψη η ΑΕ Ιστιαίας είχε τον έλεγχο του αγώνα, ήταν καλύτερη και στο 87' με π' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Β. Ανέστη αυτή τη φορά σημείωσε το τελικό 1-4 που έδωσε στην ΑΕ Ιστιαίας την νίκη και την δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα.