Κύμη - Κρεζά 4-0

Η Κύμη χωρίς να αντιμετωπίσει κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα, επικράτησε επί των Κριεζών με 4-0.

Στο πρώτο ημίχρονο είχαν την υπεροχή οι γηπεδούχοι αλλά παρουσιάστηκαν πολύ φλύαροι στην τελική προσπάθεια με αποτέλεσμα να φτάσει ο αγώνας στο 45΄λεπτό για να ανοίξει το σκορ. αυτό έγινε με εκτελεστή τον Καράπα με πέναλτι.

Στο δεύτερο μέρος η Κύμη μπήκε αποφασισμένη να "τελειώσει"  το ματς, ετσι στο 51΄μετά από εξαίρετη προσπάθεια του Αποστολίδη ο Πόγκας από κοντά έκανε το 2-0. Το 3-0 έγινε με ατομική προσπάθεια το Δημήτρη Τσακλάνου στο 54΄όταν μπήκε στην περιοχή από δεξιά και με πλασέ, νίκησε τον Παπαχρήστου. Στο 69΄ ο Πόγκας σφράγισε το σκορ του παιχνιδιού με πλασέ μετά από σέντρα του Καράπα.

ΚΥΜΗ: (Παππάς Δημ.)
 Τριανταφύλλου, Κουτσαυλής, Γεωργίου, Τσιλικόχρυσος, Τρίκκας (73΄Ρέτσας), Πούρης, Τσακλάνος Δ, Τσακλάνος Χ (61΄Μακρύγιαννης), Πόγκας, Αποστολίδης, Καράπας(70΄Τσακούρας)

ΚΡΙΕΖΑ: (Καδδίτης Παν)
 Παπαχρήστος, Φέλερης Φ, Φέλερης Ν, Κουντούρης, Αθανασίου, Λαθουράς(47΄Τσιρώνης), Νόνας, Μεγαρίτης (58; Κατσαρής), Σίμωσης, Γεωργίου, Καγκέλης (79΄Αντωνίου)