Με ανατροπή την νίκη ο Αμαρυνθιακός( Πλούσιο φωτορεπορτάζ)

Με ανατροπή ο Αμαρυνθιακός πήρε την νίκη από τον Αγ. Λουκά, σε ένα αγώνα πλούσιο σε θέαμα και ποιότητα που διεξήχθη σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο, είχε πέντε γκολ και ικανοποίησε τους φιλάθλους που βρέθηκαν στο Δημ. Γηπεδο Αμαρύνθου.

Με γκολ ξεκίνησε ο αγώνας αφού πριν συμπληρωθεί το 1' μετά από λάθος των αμυντικών των γηπεδούχων ο Παναγιάρης έκλεψε την μπάλα και άνοιξε το σκορ 0-1.

Στο 2' ανατροπή Στουραίτη, καταλογισμός πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος ισοφαρίζοντας σε 1-1.
Στο 35' και πάλι ο Αγ. Λουκάς πήρε κεφάλι στο σκορ όταν ο Γκούμας δέχθηκε κάθετη μπαλιά μπήκε στην περιοχή και σημείωσε το 1-2 που ήταν σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη ο Αμαρυνθιακός έφερε και πάλι τον αγώνα στα ίσια με εξαιρετικό πλασέ του Σιλβέστρου 2-2.

Στο 65' μετά από λάθος των αμυντικών του Αγ. Λουκά ο Στουραίτης έκλεψε την μπάλα και πλάσαρε τον γκολκίπερ σημειώνοντας την ανατροπή 3-2 που έδωσε την νίκη και τους 3 βαθμούς.