2-0 η Αιδηψός τα Βσιλικά & πρόκριση στους οκτω του κυπέλλου

Ο ΑΟ Αιδηψού πήρε την νίκη και την πρόκριση από τον Ατρόμητο Βασιλικών επικρατώντας με 2-0 με γκολ που σημειώθηκαν στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα.
Ο αγώνας ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων και να δημιουργούν ευκαιρίες αλλά η  άμυνα του Ατρόμητου καλά στημένη δεν τους επέτρεψε να δημιουργήσουν καταστάσεις στην εστία τους.
Στο 28' οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι που εκτέλεσε ο Αναγνώστου Μιχ αλλά έστειλε την μπάλα άουτ και την ευκαιρία να βάλει μπροστά στο σκορ την ομάδα του. Με το 0-0 πήγαν στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες.
Στην επανάληψη η Αιδηψός ανέβασε απόδοση και πίεσε ακόμη περισότερο τον Ατρόμητο αλλά και πάλι η καλή αμυντική τακτική δεν τους έδωσε την ευκαιρία να σκοράρουν.
Από την άλλη πλευρά οι φιλοξενούμενοι με αντεπιθέσεις προσπάθησαν αλλά χωρίς αποτέλεσμα.
Φθάσαμε στο 80' όπου οι γηπεδούχοι άνοιξαν την άμυνα των φιλοξενούμενων και τυτόχρονα το σκορ με γκολ που σημείωσε ο Χρ Φώτου.
Στις καθυστερήσεις του αγώνα 93' ο Γοργομάτης διπλασίασε τα τέρματα της Αιδηψού 2-0 και την έστειλε στους οκτώ του κυπέλλου Ευβοίας.