Νίκη ανάσα για την Δροσιά 3-0 το Αυλωνάρι

Νίκη ανάσα για την Δροσιά με 3-0 επί του Αυλωναρίου, σε ένα αγώνα μοιρασμένο στο πρώτο ημίχρονο με λιγοστές φάσεις, ενώ στο β' ημίχρονο οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα με πέναλτι που αμφισβήτησαν έντονα οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι είχαν την ευκαιρία να φέρουν τον αγώνα στα ίσια, τους ακυρώθηκε γκολ (γύρισε πίσω την φάση ο διαιτητής) αλλά στο τελευταίο εξάλεπτο η  Δροσιά κλείδωσε το τρίποντο με δύο γκολ που σημείωσε στο τελικό 3-0.
Στο 3' η Δροσιά απείλησε την εστία του Κότσαρη με σουτ του Αντωνιάδη που έφυγε άουτ.
Στο 16' το Αυλωνάρι απάντησε με πλασέ κοντινό του Φραγγή που απέκρουσαν οι αμυντικοί.
Στο 40' και στο 42' η Δροσιά είχες δύο καλές στιγμές με σουτ των Πολυχρόνη άουτ και Τσομάτσκα άουτ.
Στην επανάληψη στο 65' η Δροσιά κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Φτούλη που αμφισβήτησαν έντονα οι φιλοξενούμενοι, θεωρώντας κανονικό το μαρκάρισμα, πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Τσουπέης ανοίγοντας το σκορ 1-0.
Μετά το γκολ το Αυλωνάρι πίεσε για την ισοφάριση και στο 76' ο γκολκίπερ των γηπεδούχων έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Δήμου στερώντας από το Αυλωνάρι την ισοφάριση.

Στο 85' η Δροσιά διπλασίασε τα τέρματα της, όταν ο Τσομάτσκα πέρασε και τον Κότσαρη και σημείωσε το 2-0.
Στο 90' ήρθε και το τρίτο γκολ των γηπεδούχων με μακρινό σουτ του Τσουπέη 3-0 που ήταν κι το τελικό σκορ του αγώνα.