Απόλλων Ερέτριας - Αυλωνάρι 2-0

Με αιφνιδιασμό ο Απόλλων Ερέτριας πήρε την νίκη από το Αυλωνάρι σε ένα αγώνα όπου χάθηκαν πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν και τους φιλοξενούμενους να πιέζουν στην επανάληψη αλλά να μην καταφέρνουν να πάρουν κάτι από τον Απόλλωνα.
Οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν τους φιλοξενούμενους και στο 2' άνοιξαν το σκορ όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Τόρα με κεφαλιά παραβίασε την εστία του Κότσαρη.
Πριν προλάβει να αντιδράσει το Αυλωνάρι στο 12' δέχθηκε και δεύτερο γκολ που σημείωσε ο Αγραφιώτης όταν μετά από λάθος αμυντικού με τον γκολκίπερ μπήκε ανάμεσα και με πλασέ έγραψε το 2-0.
Στην συνέχεια το Αυλωνάρι ισορρόπησε βγήκε μπροστά και στο 40' έχασε την ευκαιρία να μειώσει το σκορ όταν ο Τσαλιαγκός βρέθηκε μόνος του αλλά πλάσαρε άουτ.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ανοίχτηκαν και έδωσαν την ευκαιρία στους επικίνδυνους επιθετικούς του Απόλλωνα να χάσουν πολλές ευκαιρίες για να διευρύνουν το σκορ.
Στο 65' το Αυλωνάρι πλησίασε στην μείωση του σκορ αλλά το δυνατό σουτ του Δήμου σταμάτησε στο δοκάρι του Τόρα..
Το  σφύριγμα της λήξης βρήκε τον Απόλλωνα με τα δύο γκολ που πέτυχε στην αρχή νικητή με 2-0 να παίρνει το τρίποντο.