Μακρυκάπα - Δροσιά 2-1

Την ισχυρή έδρα της πιστοποίησε για μία ακόμα φορά η Μακρυκάπα που πήρε την νίκη με 2-1 από την Δροσιά.
Οι γηπεδούχοι έδειξαν από την αρχή τις διαθέσεις τους και στο 3' είχαν μεγάλη ευκαιρία με τον Ζαούρη να πλασάρει αλλά να διώχνει ο γκολκίπερ της Δροσιάς με τα πόδια.
Στο 17' και ενώ οι γηπεδούχοι πίεζαν κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ όταν μετά από κόρνερ ο Ζαούρης σημείωσε το 1-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν απόδοση αλλά δεν κατάφεραν να σημειώσουν κάτι και στο 72' η Μακρυκάπα διπλασίασε τα τέρματα της όταν μετά από μπαλιά του Χασάνδρα ο Μακρής με δυνατό σουτ πέτυχε το 2-0.
Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Τσουπέης μα πλασέ μείωσε στο τελικό 2-1.
Το σφύριγμα της λήξης βρήκε την Μακρυκάπα να παίρνει την νίκη και τους τρεις βαθμούς.

ΑΟ Μακρυκάπας:  Κυριακόπουλος, Κούκα, Χασάνδρας, Τασ. Καρκαλής, Θωμόπουλος, Σηφάκης, Κηπιώτης, Σίδερης (56' Μακρής), Στρατής (87' Πολυχρόνης), Ρωμανός, Ζαούρης (83' Καρκαλής).
ΑΠΚΟ Δροσιάς: Κατσιμήτρος, Ρεν. Τσούτης, Φρυγανάς, Δημητρίου, Σίμος, Μαντζούνης (37' Προβής), Αντωνιάδης (75' Σιλιβάκος), Μπούρικας, Τσουπεής, Λάμπρου (87' Τζέμος), Πολυχρόνης.