Στο Χ έμειναν Νηλέας - ΑΟ Ζάρητρα 1-1

Γκολ και βαθμούς μοιράστηκαν Νηλέας και ΑΟ Ζάρητρα στο γειτονικό ντέρμπι του Νότου στο Δημ. Γήπεδο Νεοχωρίου, σε ένα αγώνα όπου οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, έχασαν ευκαιρίες, απέναντι στα μαχητικά Ζάρητρα.

Στο 8' οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ όταν ο Δροσάτος μέσα από την περιοχή έπιασε δυνατό σουτ και Παντελής με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα 1-0.
Τα Ζάρητρα απάντηση των στο 14' σε εκτέλεση φάουλ του Ντόβολη Γ που έφυγε λίγο πάνω από τα δοκάρια του Αντώνενα.
Στο 21' ο Καλιοτζής με τα πόδια έσωσε κοντινό πλασέ του Μαστροκώστα.
Στο 39' νέα ευκαιρία για τους γηπεδούχους σε πλασέ του Σεϊτά από κοντά άουτ.
Ο ίδιος παίκτης στο 40' σε τετ-α-τετ πλάσαρε τον Καλιοτζή που έσωσε την εστία του.
Στο 45' τα Ζάρητρα ισοφάρισαν ότι όταν ο Σπανός έκανε παράλληλη σέντρα και ο Ντόβολης Ι με εξαιρετικό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 1-1.
Στην επανάληψη ανέβηκε ο ρυθμός του αγώνα και από τις δύο ομάδες αλλά οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που είχαν τις ευκαιρίες.
Στο 61' μετά από σέντρα ο Καλιοτζής πρόλαβε και μπλόκαρε πριν ο Μαστροκώστας πλασάρει.
Δοκάρι για τον Νηλέα στο 62' σε πλασέ του Μάστορη.
Στο 84' δυνατό σουτ του Ζωντού απέκρουσαν οι αμυντικοί σε κόρνερ.
Η μοναδική καλή στιγμή για τα Ζάρητρα ήταν στο 86' όταν ο Πάσχος από κοντά δεν μπόρεσε να πλασάρει.
Στο 88' η τελευταία φάση του αγώνα με τον Καρλή να σουτάρει δυνατά από πλάγια αλλά ο Καλιοτζής να αποκρούει.
Πριν την έναρξη κατήθηκε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του π Προέδρου του Λήλα Αντ. Αγραφιώτη.
Νηλέας Νεοχωρίου: Σπ. Κατσινής
Αντώνενας, Δροσάτος (55' Ντούνης), Κότσαρης Γ, Γεωργικόπουλος, Ζωντός, Παντελής (69' Αναστασιου), Μπάνος, Μάστορης, Σαμαράς (70' Καρλής), Μαστροκώστας, Σεϊτάς.
ΑΟ Ζάρητρα: Χαρ. Γεωγίου.
Καλιοτζής Στ, Καλιοτζής Γ, Λιώνης (75' Δήμου), Φωτόπουλος, Ντόβολης Γ, Πέππας, Αποστόλου, Ανδρέου (66' Πάσχος), Σπανός (79' Παναγιώτου Ι), Ντόβολης Ι, Παναγιώτου Ν.