Σούπερ Ζάρητρα 3-1 τον Δύστο

Μετά από εξαιρετική εμφάνιση ο ΑΟ Ζάρητρα πήρε την νίκη και διατήρησε το αήττητο στο πρωτάθλημα από τον αξιόμαχο ΑΟ Δύστου στο γειτονικό ντέρμπι του Νότου,
 που στο πρώτο ημίωρο οι γηπεδούχοι ήταν εξαιρετικοί χάνοντας ευκαιρίες, ενώ στην συνέχεια ο Δύστος ισορρόπησε και είχε και αυτός ευκαιρίες και στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και σημείωσαν τα τρία γκολ της νίκης τους.
Στο 5' τα Ζάρητρα είχαν την πρώτη ευκαιρία με τον Γκίκα που πλάσαρε από κοντά άουτ.
Στο 8' και πάλι οι γηπεδούχοι είχαν μια καλή στιγμή με τον Μπραχα αλλά ο Μπαρόλας έδιωξε.
Στο 38' ήταν η σειρά του Δύστου όταν μετά από σέντρα του Πηλιχού κεφαλιά του Μαχιλάι πέρασε ξυστά άουτ.
Στην επανάληψη στο 48' ο Δύστος έχασε την ευκαιρία να μπει μπροστά στο σκορ όταν πλασέ εξ επαφής του Μαχιλάι έδιωξε εντυπωσιακά ο Καλιοτζής σε κόρνερ.
Στο 53' μετά από σέντρα του Φωτόπουλου ο Μπράχα με κεφαλιά άνοιξε το σκορ 1-0.
Εντυπωσιακή επέμβαση του Μπαρόλα στο 57' σε κοντινό πλασέ του Γκίκα.
Στο 66' διπλή επέμβαση του Μπαρόλα που έσωσε και πάλι την εστία του.
Στο 79' κεφαλιά του Μαχιλάι για τον Δύστο έφυγε άουτ.
Στο 82' ανατροπή του Ντόβολη καταλογίστηκε πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Γκίκας 2-0, με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται για τον καταλογισμό.
Στο 86' από βαθιά μπαλιά ο Γκίκας πλάσαρε τον Μπαρόλα γράφοντα το 3-0.
Στο 92' ο Δύστος μείωσε το σκορ με πλασέ από κοντά του Κιούση 3-1 που ήτα και το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΟ Ζάρητρα: Χαρ. Γεωργίου
Καλιοτζής, Φωτόπουλος (87' Μπουραντάς), Σπανός (65' Ντούνης), Λιώνης, Ντόβολης(87' Παναγιώτου Ι), Πέππας, Αποστόλου, Παναγιώτου Γ, (58' Παναγιώτου Ν),Γκίκας, Φαμπιόν, Μπράχα.

ΑΟ Δύστου: Γ. Τζόκας.
Μπαρόλας, δροσάτος, Πιλάτης, Τσάλλας, (λ.τ 26' Νόβας ), Μαστροκώστας, Φωτιάς Κ, Μπόκαρης (46' Κιούσης), Ηλίας, Πηλιχός, Φωτιάς Μ, Μαχιλάι.