Η νίκη που έγινε συνήθεια για την Ερέτρια 2 -0 τα Κόσκινα

Άλλη μία νίκη πέτυχε ο Απόλλων Ερέτριας την ένατη συνεχόμενη καταβάλοντας έστω και δύσκολα με 2-0 τα μαχητικά Κόσκινα
Σκούρα τα βρήκαν οι γηπεδούχοι για ογδόντα λεπτά με τη λύση να δίνουν σε ακόμη ένα παιχνίδι το επιθετικό δίδυμο Μώρος και Τόρα στο τελευταίο δεκάλεπτο.
Με τον Απόλλωνα να έχει την κατοχή της μπάλλας και να προσπαθεί να διασπάσει την καλοστημένη άμυνα των φιλοξενουμένων κύλησε το πρώτο μέρος.
Η Ερέτρια απείλησε στο 29΄ με τον Μώρο να σουτάρει και τον Τριανταφύλου να διώχνει σε κόρνερ.
Τα Κόσκινα προσπάθησαν να χτυπήσουν στη κόντρα το σουτ όμως που επιχείρησε στο 37΄ ο Κουιμτζίδης πέρασε απελπιστικά μακριά από την εστία της Ερέτριας.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν την αποδοσή τους χάνοντας στο 52΄ μεγάλη ευκαιρία με τον Μώρο.
Στη συνέχεια ο Απόλλωνας αύξησε την πιεσή του μεταφέροντας το παιχνίδι στα καρέ του Τριανταφύλλου.
Την λύση στην ομάδα του Δ,Βαλκάνου έδωσε στο 81΄ ο Μώρος έπειτα από κάθετη πάσα του Τόρα.
Στο 90΄ οι ρόλοι αντιστράφηκαν με τον Τόρα να σκοράρει κλειδώνοντας τη νίκη για τους γηπεδούχους.
Με τη νίκη της αυτή η Ερέτρια αποσπάστηκε ακόμη περισσότερο από τους διώκτες της φθάνοντας τους 27β. δείχνοντας ασταμάτητη. .
Απόλλων Ερέτριας; Τόρα Ε. Ρούσσος  Μετσανάι Σμπιλίρης Μπαλόζι Καλοχωρίδης Ντουλαβέρης Βελαέτης (62΄ Τρεγκάι)Αγραφιώτης(62΄ Πολυχρόνης) Τόρα Γ. Μώρος(90΄ Μπασινάς)

Α.Ο.Κόσκινα; Τριανταφύλλου Δήμου Κόλλιας Βλάχος Παριανός(50΄ Ευγενίου) Κοκκάλας Ξιφαράς Κουιμτζίδης Μήτρου Θωμάς (60΄ Λαθουράς) Μπασινάς\