Είχε κέφια ο Α.Ο.Ν.Α. 3-1 το Αυλωνάρι

Πραγματοποιώντας στο πρώτο ημίχρονο πολύ καλή εμφάνιση ο Α.Ο.Ν.Α. επικράτησε με 3-1 του Αυλωναρίου.
Με την Αρτάκη να είναι καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού χάνοντας αρκετές ευκαιρίες για να διευρύνει το σκορ το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο.
Το Αυλωνάρι από την πλευρά του παρά το νωθρό πρώτο μέρος στις αρχές της επανάληψης μείωσε σε 2-1 η αποβολή όμως του Δαφνή στο 60΄ με δεύτερη κίτρινη του έκοψε τη φόρα.
Ο Α.Ο.Ν.Α. μπήκε φουριόζος προειδοποιώντας στο 5΄ με το σουτ του Μπαλαμπάνη να περνάει πάνω από τα δοκάρια.
Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Γκάβαλης δέχτηκε τη πάσα στην πλάτη της άμυνας και με ένα ψηλοκρεμαστό σουτ άνοιξε το σκορ.
Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν και στο 12΄΄ το δυνατό σουτ του Γκάβαλη σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Κότσαρη.
Η Αρτάκη διπλασίασε τα τερματά της στο 38΄ με τον Λούκα να σπρώχνει τη μπάλα στα δίχτυα έπειτα από παράλληλη σέντρα του Γκάβαλη.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν στο 56΄ με τους Τόμας και Τσαλιαγκό να συνεργάζονται άψογα και τον τελευταίο με κεραυνό να γράφει το 2-1.
Ο Α.Ο.Ν.Α. στο 70΄ κέρδισε πέναλτι μία απόφαση που αμφισβήτησαν έντονα οι του Αυλωναρίου για μαρκάρισμα πάνω στον Γκάβαλη.
Την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος με τον Κότσαρη να πέφτει στην αριστερή του γωνία διώχνοντας σε κόρνερ.
Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν με τον Κόκκο να διώχνει πάνω στη γραμμή  στο 83΄την προσπάθεια του Γκάβαλη.
Στις καθυστερήσεις ο Ταψής κλείδωσε τη νίκη για τον Α.Ο.Ν.Α. με ψύχραιμο πλασέ μέσα από τη μικρή περιοχή.
Α.Ο.Ν.Α.:Τσάμαρης Κολιόπουλος Μπαλαμπάνης Ταψής Τσούτης Μαστροκώστς Λούκας Κονόμι(70΄Λούρος) Λειβαδίτης(60΄ Χιούσκα) Γκάβαλης Μπασινάς(65΄Πουρνής)

Αυλωνάρι:Κότσαρης Δαφνής Φραγγής(25΄Κούκης Ν.) Κάραλης Κόκκος Παπίλας Μπασούκος Ιωαννίδης Τσαλιαγκός Καράπας(56΄Περιβολάρης) Τόμας(Κούκης Γ. 89΄)