Τριάρα με μεγάλη δόση κρύου!!! ΑΠΚΟ Δροσίας-ΦΣ Ταμυναικός 3-0

Παρά το τσουχτερό κρύο που επικρατούσε σήμερα στην Δροσία ο τοπικός Απκο επέβαλε το ρυθμό του από τα πρώτα κιόλας λεπτά και ανάγκασε τους Αλιβεριώτες σε μια εύκολη ήττα.Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά και μόλις στο 15 ο Μπαιμπάκης με πολύ ωριαίο αριστερό διαγώνιο σουτ παραβίασε για πρώτη φορά την εστία του Μυτακίδη,το γκόλ προήλθε από όμορφο συνδυασμό από τους Ελευθερίου Παναγιωτάκο και Μπαιμπάκη.Το 2-0 δεν άργησε να έρθει καθώς τέσσερα λεπτά αργότερα κέρδισε πέναλτι ο Σπυρόπουλος στο ύψος της μικρής περιοχής η μπαλιά έγινε από τα αριστερά από τον Μπαιμπάκη και ο κ.Παπακυρίακος έδειξε αμέσως την άσπρη βούλα,την εκτέλεση ανέλαβε ο Παναγιωτάκος με αποτέλεσμα το συγκρότημα του Νταβόρ Γιαγκόβλεβιτς να διπλασιάσει τα τέρματα του.Με αυτό το σκόρ πήγαν οι ομάδες στην ανάπαυλα του ημιχρόνου.Στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό ήταν ίδιο η ομάδα του Δημήτρη Λύκου που για πολλούς αποτελεί την ευχάριστη έκπληξη του φετινού πρωταθλήματος σε κανένα σημείο του παιχνιδιού δεν δικαιολόγησε την εως τώρα πορεία του το μόνο που άλλαξε ηταν να ανέβει και άλλο ο δείκτης του σκόρ ύποπτος αυτή την φορά ο Σάλεμ στο 75.
Απκο Δροσίας:Ντ. Γιακόβλεβιτς
Σολογίαννης Ματζούνης Φρυγανάς Δεληγιάννης Τσούτης Αντωνόπουλος Σπυρόπουλος(Σαλεμ) ΚατσίκαροςΠαναγιωτάκος Ελευθερίου(Σουλιωτάκης) Μπαιμπάκης