Σα σήμερα 13 Απριλίου 2014: Με νίκη 4-2 επί του Όλυμπου ολοκλήρωσε την φετινή χρονιά ο ΑΟ Λουκισίων.

Μια σημαντική χρονιά για τον ΑΟ Λουκισίων η φετινή που ολοκλήρωσε τις αγωνιστηκές του υπεχρεώσεις καταλαμβάνοντας την 4η θέση και μάλιστα ήταν ένας εκ των πρωταγωνιστών του φετινού τίτλου.
Τελευταίος αγώνας για τα Λουκίσια με τον Όλυμπο Γυμνού και νίκη με 4-2.
Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 35' με τον Ζαχαριά 0-1.
Άμεση απάντηση από τους γηπεδούχους στο 36' με γκολ του Καλοχωρίδη 1-1.
Με την συμπλήρωση των 45' ο Σπυρόπουλος έδωσε το προβάδισμα για τα Λουκίσια 2-1, που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη με το ξεκίνημα ο Σπυρόπουλος και πάλι έδωσε αέρα δύο γκολστα Λουκίσια 3-1.
Χατ τρίκ για τον Σπυρόπουλο στο 73' και 4-1 υπέρ των Λουκισίων.
Στο 82' ο Ντούρμας μείωσε το σκορ για τον Όλυμπο 4-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα, με την ομάδα του Όλυμπου να αποχαιρετά την μεγάλη κατηγορία και την ομάδα Λουκισίων να τερματίζει στην 4η θέση κάνοντας μια αξιόλογη πορεία.