Δύσκολα η Δροσιά 2-1 την αξιόμαχη Μακρυκάπα.(Δηλώσεις προπονητών)

Σε ένα ποιοτικό αγώνα στο Δημ γήπεδο Δροσιάς ο ΑΠΚΟ κατάφερε να πάρει την νίκη από την αξιόμαχη Μακρυκάπα με 2-1 σε ένα αγώνα ανοικτό και για τις δύο ομάδες που κρίθηκε στο 80' με το γκολ που έδωσε στους γηπεδούχους την νίκη.
Στο 13' η ομάδα της Δροσιάς άνοιξε το σκορ, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα έφθασε στον Κατσίκαρο που με κεφαλιά την έστειλε στα δίχτυα 1-0.
Η απάντηση της Μακρυκάπας ήρθε στο 20' όταν με πλασέ εξ επαφής ο Λαλανίτης έφερε τον αγώνα στα ίσια 1-1 που ήταν σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη ανέβηκε ο ρυθμός με τους γηπεδούχους να έχουν ελαφρ΄πρωτοβουλία που μετέτρεψαν σε γκολ στο 79' όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Μαντζούνη έδιωξαν οι αμυντικοί και ο Χρ. Φρυγανάς που του ήρθε η μπάλα με εκπληκτικό σουτ την έστειλε στα δίχτυα σημειώνοντας το 2-1 που έδωσε την νίκη στον ΑΠΚΟ Δροσιάς και τους τρεις βαθμούς