1-0 ο Ταμυναϊκός τον εξαιρετικό Δύστο ( Βίντεο το γκολ)

Με νίκη ξεκίνησε την 1η αγωνιστική του κυπέλλου ο Ταμυναϊκός με 1-0 επί του εξαιρετικού Δύστου σε ένα αγώνα που είχε τα χαρακτηριστικά του γειτονικού ντέρμπι και κρίθηκε με ένα γκολ φάουλ στο πρώτο ημίχρονο που ο αγώνας ήταν μοιρασμένος, παίχθηκε γρήγορο ποδόσφαιρο και από τις δύο πλευρές, ενώ στην επανάληψη παρά τις ευκαιρίες που είχαν και οι δυο ομάδες έπεσε ο ρυθμός του αγώνα.
Με τον Δύστο να έχει δυο μεγάλες ευκαιρίες ξεκίνησε ο αγώνας.
Στο 4' ο Πετράκης έσωσε την εστία του σε κοντινή κεφαλιά του Βυριγιώτη
Στο 5' γυριστό σουτ του Μοιρώτσου βρήκε το κάθετο δοκάρι του Πετράκη.
Η απάντηση του Ταμυναϊκού ήρθε στο 11' όταν ο Ρέτσας με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ 1-0.
Δείτε στιγμιότυπα και το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση
Στο 16' δυνατό σουτ του Ηλία μπλόκαρε ο Πετράκης.
Στο 35' μετά από σέντρα του Ρέτσα ο Λύκος πλάσαρε για να μπλοκάρει ο Παπαχρήστος
Στο 51' πλασέ του Ρέτσα και εντυπωσιακή απόκρουση από τον Παπαχρήστο.
Νέα εξαιρετική επέμβαση του Παπαχρήστου στο 56' σε δυνατό σουτ του Αναστασόυ.
Στο 68' ο Κιούσης για τον Δύστο εξαπέλυσε από πλάγια ένα κεραυνό που έφυγε αλάχιστα άουτ
Μεγάλη ευκαιρία για τον Δύστο χάθηκε στο 73' όταν Αντώνενας και Κιούσης εξ επαφής δεν μπόρεσαν να σπρώξουν την μπάλα στα δίχτυα.
Το ίδιο συνέβη και στο 79' για τον Ταμυναϊκό.

Ταμυναϊκός: Βαγγ. Ντόβολης
Πετράκης, Κρόκος, Πιλάτης, Καρτζάς, Λύκος Δ, Αναστασίου Β, Κωνστάντιος, Αναστασίου Ι, Σταμέλος, Ρέτσας, (81' Δροσάτος) Λύκος Μ.(58' Μάλλιος)

ΑΟ Δύστου: Γ. Τσόκας
Παπαχρήστου, Κιούσης, Μπάνος, (77' Πλάτης Σπ), Πιλάτης Α, Μαστροκώστας, Χ του Π, Βυργιώτης, Πηλιχός, Αντώνενας, Σίμωσης, (78' Ευδοξιάδης),  Ηλίας, Πιλάτης Στ (49' Σπύρου).