Μαρμάρι - Ζάρητρα 2-2 με 9 μποφορ

Ισόπαλος 2-2 έληξε ο αγώνας Μαρμάρι - ΑΟ Ζάρητρα στο γήπεδο της Καρύστου για την 1η αγωνιστική του κυπέλλου. Το κύριο χαρακτηριστικό του αγώνα ήταν ο θυελώδης άνεμος που δυσχέρενε τις προσπάθεις και των δύο ομάδων.
Κατάφερα όμως να σημειώσουν από δύο γκολ σε ένα αγώνα που τα Ζάρητρα ήταν καλύτερα στο 1ο μέρος και το Μαρμάρι στο 2ο.
Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν με πέναλτι το σκορ στο 17' που εκτέλεσε εύστοχα ο Αποστόλου 0-1που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη το Μαρμάρι ισοφάρισε και έφερε τον αγώνα στα ίσια μεγκολπου σημείωσε ο Κατσόρης 1-1.
Κατάφεραν μάλιστα να κάνουν την ανατροπή στο 70' με γκολπου πέτυχε ο Περιστέρης με απ' ευθείας χτύπημα κόρνερ 2-1.
Τα Ζάρητρα όμως κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο τεέυταίο λεπτό 89' με γκολ που σημείωσε ο νεαρός Γ. Ντόβολης 2-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.