Σκεπαστή - Κεχριές 3 - 1 για το kύπελλο

Σε ένα τοπικό ντέρμπι μεταξύ των ομάδων των γειτονικών χωριών Σκεπαστής και Κεχριών, έγινε ένα δυνατό παιχνίδι για το Κύπελλο Εύβοιας.
Η γηπεδούχος Σκεπαστή είχαν τον πρώτο λόγο σχεδόν από την αρχή του αγώνα και κατάφερε να προηγηθεί από την άσπρη βούλα, με την πετυχημένη εκτέλεση πέναλτι από τον Γιάννη Β.  Θαλασσινό.
Ο ίδιος παίκτης, λίγα λεπτά αργότερα,  δεν κατάφερε μέσα στην περιοχή να νικήσει τον Τσαίνη, ενώ την ίδια τύχη είχε αργότερα επίθεση του Γερογιάννη.
Η Κεχριές με συνεχείς αντεπιθέσεις πίεζαν την άμυνα της Σκεπαστής και τελικά εκμεταλλευόμενη ένα λάθος της, ο Αλεξίου βρέθηκε τετ α τετ με τον Μπαρμπούνη και έκανε το 1-1, σκορ με το οποίο οι δυό ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.
Το δεύτερο μέρος βρήκε τη Σκεπαστή να ανεβάζει ρυθμούς και τελικά μετά από αρκετές προσπάθειες κατάφερε το 2-1 από στημένη φάση με τον 18χρονο Θανάση Θαλασσινό, ενώ ο  ίδιος  στις καθυστερήσεις  διαμόρφωσε το τελικό 3-1.