Στο κόλπο της πρόκρισης ο Ηρακλής Ψαχνών

Στο κόλπο της πρόκρισης στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ευβοίας  μπήκε ο Ηρακλής Ψαχνών,
ο οποίος μετά την ήττα από την Μακρυκάπα στο Δημοτικό Στάδιο Ψαχνών για την  πρώτη αγωνιστική,
κατάφερε να πάρει την νίκη για την  "πρόκριση στην επόμενη φάση".
Ο Ηρακλής φανερά αλλαγμένος έπαιξε καλό ποδόσφαιρο ιδιαίτερα στο 2ο ημίχρονο όπου σημείωσε και τα τρία γκολ που έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στην νίκη του, απέναντι στην αξιόμαχη Αναγέννηση Μαντουδίου.
Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τους γηπεδούχους και στο 10' με γκολ του Σκριβάνου άνοιξαν το σκορ 0-1.
Το Μαντούδι αντέδρασε, κατάφερε να ισορροπήσει αλλά δεν κατάφερε να ισοφαρίσει και το ημίχρονο βρήκε τον Ηρακλή να προηγείται.
Στην επανάληψη ο ΗΡΑ ανέβασε απόδοση και στο 66' κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα του με γκολ που σημείωσε ο Μαναρίτσας 0-2.
Στο 74' ήρθε το τρίτο γκολ του Ηρακλή που σημείωσε ο Παπαδόπουλος 0-3.
Στο 75' το Μαντούδι μείωσε το σκορ με γκολ του Κουϊμτζίδη 1-3 και ο Τουρκοχωρίτης στο 84' σημείωσε το 4ο γκολ για τον Ηρακλή Ψαχνών στο τελικό 1-4.