Διαστημικός ο ΓΣ Κύμης πάει στον Αρη

Στους 8 του κυπέλλου προκρίθηκε ο Γυμναστικός Κύμης που απέκλεισε τον Πανιώνιο με 77-73 μέσα στην Ν Σμύρνη και πάει στην προημιτελική φάση να συναντήσει τον Άρη και να διεκδικήσει την πρόκριση στους 4 με τον Άρη.

Ντέρμπι ο αγώνας με την ομάδα του Β. Μπρατσιάκου να προηγείται στο 1ο δεκάλεπτο 23-20.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Πανιώνιος κάλυψε την διαφορά και ξέφυγε με τρεις πόντους για να κλείσει το ημίχρονο 39- 36 υπέρ του.

Στο 3ο δεκάλεπτο ο Γυμναστικός μείωσε την διαφορά στον πόντο 59-58.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα τς Κύμης αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ 62-67 εκτοξεύθηκε και πήρε την νίκη πρόκριση με 77-73

Τα δεκάλεπτα: 20-23 - 39-36 - 59-58 - 73-77 με γηπεδούχο τον Πανιώνιο