Σαν σήμερα 29 Απριλίου 2017: Άνετα ο Πρωταθλητής Ταμυναϊκός μέσα στην Αυλίδα

Άνετο απόγευμα για τον πρωταθλητή της φετινής περιόδου Ταμυναϊκό που πέρασε άνετα με 4-0 από την Αυλίδα με δύο γκολ του Κούρτη, ένα του Κρόκου και ένα του Κορνελάτου.

Ο Κούρτης άνοιξε τον χορό των γκολ για τον Ταμυναίκό στο 9' με κεφαλιά 0-1.

Στο 23' η ομάδα του Ταμυναϊκού διπλασίασε τα τέρματα της με δυνατό σουτ του Κρόκου 2-0, σκορ με το οποίο έληξε το πρώτο ημίχρονο.
Στην επανάληψη η Αυλίδα προσπάθησε να αντιδράσει αλλά χωρίς αποτέλεσμα και στο τέλος ο Ταμυναϊκός με άλλα δύο γκολ ολοκλήρωσε την νίκη του.

Στο 86' ο Κούρτης τριπλασίασε τα τέρματα του Ταμυναϊκού 0-3 και στο 90' ο Κορνελάτος πέτυχε το τελικό 0-4 με το οποίο ο Ταμυναϊκός πήρε την νίκη.