Στις καθυστερήσεις ο Όλυμπος πήρε το Χ στην έδρα του

Ισόπαλοι αναδείχθηκαν Όλυμπος και ΑΟ Αιιδηψού στο Δημ. Γήπεδο Γυμνού με 1-1 σε ένα αγώνα όπου οι φιλοξενούμενοι είχαν ευκαιρίες, στην αρχή  αλλά ο Όλυμπος είχε δοκάρια και στις καθυστερήσεις κατάφερε να σώσει την παρτίδα και την διαφαινόμενη ήττα αφού οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν  και κρατούσαν την νίκη μέχρι το 92'.
Ο αγώνας ξεκίνησε μοιρασμένος με τους φιλοξενούμενους να έχουν την πρώτη καλή στιγμή στο 11' με τον Φώτου.
Η απάντηση του Όλυμπου ήρθε έξι λεπτά αργότερα σε σουτ του Μακρή που βρηκε το δοκάρι του Ψαρρά.
Νέο δοκάρι για τον Όλυμπο στο 24' σε δυνατό σουτ του Ντούρμα.
Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο 0-0.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν απόδοση πίεσαν αλλά η Αιδηψός άνοιξε το σκορ στο 71' σε μια ξαφνική αντεπίθεση με γκολ που σημείωσε ο Μπιμπάι Ιντ.
Νέο δοκάρι στο 78' με τον Ντουρμα για τους γηπεδούχους που έχασαν την ευκαιρία να φέρουν τον αγώνα στα ίσια.
Με συμπαγή άμυνα η Αιδηψός κρατούσε την νίκη παρά την πίεση των γηπεδούχων μεχρι το 92' όπου ο Σταματούκος με εξαιρετικό μακρινό σουτ ισοφάρισε και έσωσε τον βαθμό της ισοπαλίας για τον Όλυμπο.