Φρένο στον ΑΟ Ζάρητρα από τις Κονίστρες 2-2

Σε ένα δυνατό και ποιοτικό αγώνα στο Δημ. Γήπεδο Ζαράκων ο ΑΟ Κονιστρών φρέναρε βαθμολογικά τον πρωτοπόρο ΑΟ Ζάρητρα και όπως εξελίχθηκε ο αγώνας ο ΑΟ Ζάρητρα πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας και μάλιστα στις καθυστερήσεις από τον εντυπωσιακό ΑΟ Κονιστρών.
Στο 9' οι Κονίστρες προηγήθηκαν στο σκορ με κεφαλιά του Κατσή 0-1 ύστερα από σέντρα.
Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και στο 17' κατάφεραν να ισοφαρίσουν με δυνατό σουτ του Σπανού 1-1.
Στην συνέχεια ο αγώνας είχε ποιότητα και εξαιρετικές μονομαχίες με τις δύο ομάδες να αποδίδουν επιθετικό ποδόσφαιρο.
Στο 70' οι Κονίστρες πήραν και πάλι κεφάλι στο σκορ με δυνατό πλασέ του Βλάχου 1-2.
Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν αλλά οι παίκτες του Τ. Βέκιου έκαναν σωστή διαχείριση και κρατούσαν μέχρι το 90' την νίκη.
Στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων ο ΑΟ Ζάρητρα έσωσε την παρτίδα με γκολ που σημείωσε ο Αποστόλου 2-2 και η διαφορά από τον δεύτερο Μιαούλη μειώθηκε στους τρεις βαθμούς στην κορυφή.

ΑΟ Ζάρητρα: Χαρ. Γεωργίου
Καλιοτζής, Φωτόπουλος, Λιώνης (65' Ντούνης, Φαμπιον, Σπανός, (75' Μπουρντάς), Πέππας, Αποστόλου, Παναγιώτου Γ, Γκίκας, Ντόβολης, Μπράχα.

ΑΟ Κονιστρών: Τασ. Βέκιος.
Αγγελόπουλος, Μιχαλομιχελάκης, Κοκκινάκης, Μούντριχας Σ, Μούντριχας Α, Βλάχος, Κατσής, Ανδρέου, Θεοδώρου, (5' Αγγελόπουλος), Πόγκας, Πετρογιάννης.