Θύελλα ο Απόλλων Ερέτριας μέσα στο Γυμνό 6-0 τον Όλυμπο

Θυελλώδης ο Απόλλων Ερέτριας παρέσυρε με ορμή τον Όλυμπο Γυμνού μέσα στο Γυμνό και με τρία γκολ σε κάθε ημίχρονο πήρε άνετη νίκη με 6-0, μην αφήνοντας με την απόδοση του περιθώρια αντίδρασης στον Όλυμπο που μπήκε ορεξάτος στον αγώνα αλλά για ένα πεντάλεπτο.
Στο 6' ο Απόλλωνας με πλασέ του Μώρου άνοιξε το σκορ 0-1
Στο 26' ο Αγραφιώτης διπλασίασε τα τέρματα του Απόλλωνα 0-2.
Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Πολυχρόνης με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έδωσε προβάδισμα τριών τερμάτων στην ομάδα του 0-3.
Στην επανάληψη δύο λεπτά μετά την έναρξη 47' ο Μώρος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-4.
Ένα λεπτό αργότερα στο 48' ο Τόρα με ατομική προσπάθεια έγραψε το 0-5.
Στο 58' ανατροπή του Ντουλαβέρη, καταλογισμός πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Αγραφιώτης διαμορφώνοντας το τελικό 0-6.

Όλυμπος Γυμνού: Γ Κρόκος
Μωραίτης, Κηρύκος (75' Ζαχαριάς), Σακής (80' Κοτρογιάννης Γ), Ρουμπής Αντ, Θωμόπουλος, Τσίγκας,(58' Ρουμπής Βαγγ), Ντούρμας, Ρωμανός, Αργύρης Αν, (66' Αργύρης Σπ), Κοτρογιάννης Αντ, Σταματούκος.

Απόλλων Ερέτριας: Δημ. Βαλκάνος
Ερ. Τόρα, Μεγκανάι(66' Ρούσος), Καρβελάς, Βελαέτης, Σμπιλίρης, Καλοχωρίδης(88' Τρεγκάϊ), Ντουλαβέρης, Πολυχρόνης, Αγραφιώτης, Τόρα (58' Μπαλόζι), Μώρος (71' Κικίδης).