Σαν σήμερα 31 Μαρτίου 2018: Ξέσπασε ο Όλυμπος Γυμνου 4-1 τον Βατώντα

Ξέσπασε ο Όλυμπος Γυμνού στον Αστέρα Βατώντα επικρατώντας με 4-1 σε ένα αγώνα όπου η ομάδα του Γ Κρόκου ήταν καλύτερη ιδιαίτερα στο δεύτερο μέρος όπου και σημείωσε τρία γκολ.

Η ομάδα του Όλυμπου από την αρχή είχε την πρωτοβουλία και στο 22' κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Αν Αργύρη 1-0.

Ο Αστέρας αντέδρασε και στο 37' με δυνατό πλασέ του Μιχαηλίδη ισοφάρισε σε 1-1 που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν ακόμη περισσότερο ρυθμούς και στο 51' διπλασίασαν  τα τέρματα τους με γκολ που σημείωσε ο Θωμόπουλος 2-1.

Το 3-1 σημείωσε στο 60' ο Κοτρογιάννης κλειδώνοντας την νίκη για τον Όλυμπο.

Το τελικό 4-1 σημείωσε στο 89' και πάλι ο Κοτρογιάννης ολοκληρώνοντας τον θρίαμβο του Όλυμπου.

Ολυμπος Γυμνού: Γ Κρόκος.
 Γιαννούλης, Κηρύκος (71' Τσίγκας), Σακκής, Ρουμπής, Θωμόπουλος, Σταματούκος, Ντούρμας, Ρωμανός (87' Καρλατήρας), Αργύρης (83' Λαγός), Ρουμπής, Κοτρογιάννης.

Αστέρας Βατώντα: Στ. Σταθαράς.
  Σταθαράς, Κορκόβελος, Τσώκος (69' Νεσίμι), Μαρμαρινός, Ντούκα, Κηρύκος, Χασαναλάρι, Γούναρης, Μιχαηλίδης, Γιαννουκάκος, Μαμτζαδέριας.