Διαφήμιση του ποδοσφαίρου στην Σκεπαστή

Ένα παιχνίδι που σπάνια βλέπουμε στα τοπικά πρωταθλήματα παρακολούθησαν όσοι βρεθήκαν σήμερα στο γήπεδο της Σκεπαστής, όπου η Σκεπαστή και ο Ελλήσποντος αναδείχτηκαν ισόπαλοι 2-2.
Δυνατά ξεκίνησαν το παιχνίδι οι γηπεδούχοι ελέγχοντας το χώρο του κέντρου χωρίς όμως να απειλήσουν στα πρώτα 25 λεπτά.
Στο 23ο  λεπτό εκτέλεσε κόρνερ ο Ζουζουλής,  κεφαλιά του Θαλασσινού και  η μπάλα κατάληξε αουτ.
Στο 27΄ απάντησε ο Ελλήσποντος όταν σουτ του Ντεγιάννη τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Αλεξίου.
Στο 30΄ ο Ντεγιάννης εκτέλεσε φαουλ, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Αλεξίου, όμως η κυρία Κοταρρά είχε δείξει of side παίχτη του Ελλησπόντου οπού είχε συμμετοχή στην φάση,  κάτι που ξεσήκωσε θύελλα διαμαρτυριών απο τους φιλοξενούμενους.
Στο 32΄  δοκάρι για τους  γηπεδούχους με τον Θαλασσινό  Ι του θ. Ο ίδιος  παίχτης στο 35΄  άνοιξε το σκορ ύστερα από λάθος του Αγριόδημου ( και εδώ οι φιλοξενούμενοι φωνάζουν για φαουλ στον τερματοφύλακα), με πλασε έκανε το 1-0.
Η Σκεπαστή μετά  το γκολ είχε ένα εκρηκτικό 5λεπτο και στο 40΄  ο Ζουζουλής με υποδειγματικό πλασε έκανε το 2-0,  που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο μια ομάδα υπήρχε στο γήπεδο και αυτή ήταν ο Ελλήσποντος.
Παίζοντας σαν την γάτα με το ποντίκι μαζι με τους  γηπεδούχους,  έχασαν σωρεία ευκαιριών και θα μπορούσαν ακόμα και να πάρουν και το παιχνίδι.
Στο 51΄  ο Περρογιαννης σούταρε μέσα απο την περιοχή, η μπάλα κόντραρε στους αμυντικούς και απομακρύνθηκε.
Στο 53΄   το ένα δυο του Νικολάου με τον Πετρογιάννη έξω απο την περιοχή, σουτ του τελευταίου έφυγε ελάχιστα άουτ.
Στο 63΄  φαουλ του Νατση η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.
Στο 64΄  σέντρα του Νατση κεφαλιά του Λαμπρου άουτ.
Στο 68΄ ο  Λαμπρου μόνος απέναντι απο τον Αλεξιου τον νικά κατά  κράτος ο πορτιερο  της Σκεπαστής.
Στο 70΄  οι φιλοξενούμενοι φωνάζουν για πεναλτι σε ανατροπή του Λαμπρου .
Δυο λεπτά αργότερα ο Νατσης μείωσε για τους φιλοξενούμενους με εξαιρετικό πλασε.
Στα τελευταία λεπτά οι φιλοξενούμενοι τα έπαιξαν ολα για ολα και στο 90΄ ήλθε η λύτρωση για του παίχτες του Γιάννη Καρβέλη, όταν σέντρα σουτ του Κατσηκαβαλη κρέμασε τον Αλεξιου και έγινε το 2-2 μέσα σε ξέφρενους  πανηγυρισμούς.