Σαν σήμερα 31 Μαρτίου 2018: Εύκολα ο Ελλήσποντος 3-0 τα Κόσκινα

Αρκούσε ένα δεκάλεπτο συνολικά στον Ελλήσποντο για να κερδίσει με το ευρύ 3-0 την ομάδα των Κοσκίνων στο γήπεδο στις Αλυκές.
Το διάστημα 40'-45' στο πρώτο ημίχρονο και εκείνο του 45'-50' ήταν τα πλέον καθοριστικά στο ματς.
Στο 40'οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι μετά από χέρι του Μπεινόγλου από σούτ που επιχείρησε ο Κατσικαβάλης.
Την εσχάτη των ποινών ανέλαβε ο Λάμπρου όμως ο Τριανταφύλλου
έδιωξε εντυπωσιακά στην δεξιά του γωνία.
'Ενα λεπτό όμως αργότερα ήρθε ο Κούτρας με ένα τρομερό σούτ έξω από την περιοχή να κάνει το 1-0 νικώντας τον ανίκητο ως εκείνη την στιγμή Τριανταφύλλου.Και πριν προλάβει να στεγνώσει το μελάνι στις σημειώσεις μας στο 45' ο
Ντεγιάννης παίρνοντας το ριμπάουντ από ασθενή απόκρουση του Τριανταφύλλου σε σουτ του Κατσικαβάλη έκανε εν μέσω αποθεώσεων το 2-0 .
.Με το καλημέρα του δευτέρου ημιχρόνου ήρθε το 3-0 για τους γηπεδούχους όταν από σέντρα του Φτούλη ,ο Λάμπρου με κεφαλιά και με εξουδετερωμένο τον Τριανταφύλλου έκλεισε το δείκτη του σκορ.
Οι γηπεδούχοι οι οποίοι είχαν άλλη μια τρομερή ευκαιρία στο 77' με τον Νικολάου ο οποίος αφού πέρασε και τον Τριανταφύλλου βρήκε τείχος στο πρόσωπο του Δημολιάνη και δεν πλάσαρε επιτυχώς.
Συμπερασματικά μια νίκη για τον Ελλήσποντο που τον απομακρύνει οριστικά από περιπέτειες σε αντίθεση με τους παίκτες των Κοσκίνων που πλέον αναζητούν ένα θαύμα προκειμένου να κρατηθούν στην μεγάλη κατηγορία .