Σαν σήμερα 15 Απριλίου 2018: Μοιρασιά στη Μακρυκάπα

Ισόπαλοι με σκορ 1-1 αναδείχτηκαν Μακρυκάπα και Όλυμπος Γυμνού σε ένα παιχνίδι χωρίς σκοπιμότητες άλλα και αρκετά λάθη από τις δύο πλευρές.
Με τις δύο ομάδες  μη έχοντας βαθμολογικό άγχος έπαιξαν ελεύθερα χάνοντας ευκαιρίες να πάρουν τη νίκη.
Η Μακρυκάπα ξεκίνησε επιθετικά απειλώντας στο 12΄ με το φάουλ του Κουτσαβλή να διώχνει σε κόρνερ ο Μωραίτης.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 22΄ με κεφαλιά του Σεχάι έπειτα από σέντρα του Μπαιμπάκη.
Στη συνέχεια ο Όλυμπος πήρε μέτρα στο γήπεδο χωρίς να φανεί απειλητικός προς την εστία του Αναστασίου.
Στην επανάληψη τα λάθη συνεχίστηκαν από τις δύο πλευρές με τους φιλοξενούμενους μετά το 70΄ να ανεβάζουν την αποδοσή τους.
Σε διάστημα  δύο λεπτών οι κεφαλιές των Θωμόπουλου και Ρουμπή Α. δεν βρήκαν στόχο από πλεονεκτική θέση.
Ο Όλυμπος ισοφάρισε στο 78΄ με προβολή του Κοτρογιάνη Α. έπειτα από σέντρα του Ντούρμα.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Μακρυκάπα αύξησε την πιεσή της με τις προσπάθειες των Κουτσαβλή και Μπαιμπάκη να σταματάνε στον πορτιέρο του Όλυμπου Μωραίτη.
Στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι στάθηκαν άτυχοι καθώς η εκτέλεση φάουλ του Κουτσαβλή σταμάτησε στο δοκάρι του Όλυμπου.