Στα πέναλτι πέρασε ο Λήλας από τον Αγ Νικόλαο

Στις καθυστερήσεις ο Λήλας Βασιλικού έσωσε την παρτίδα και οδήγησε τον αγώνα στην παράταση από τον εξαιρετικό Ευβοϊκό και τελικά στα πεναλτι πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση.
Οι γηπεδούχοι κατάφεραν στο 44' να ανοίξουν το σκορ με γκολ που σημείωσε ο Νάνος και ήταν σκορ ημιχρόνου.
Στο Β' ημίχρονο ο Λήλας πίεσε αλλά οι γηπεδούχοι με σωστή αμυντική τακτική δε επέτρεψαν απειλές για την εστία τους .
Στο 85' ο Λήλας έμεινε με δέκα παίκτες λόγο αποβολής του Τσαλιαγκού.
Με την λήξη του αγώνα στο 90' ο Λήλας κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο γκολκίπερ Τόρα στέλνοντας τον αγώνα στην παράταση 1-1. Στην φάση του πέναλτι οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα.
Στην παράταση δεν άλλαξε κάτι και ο αγώνας οδηγήθηκε στα πέναλτι όπου ο Λήλας ήταν πιο εύστοχος 6-7 και πήρε την νίκη πρόκριση με 7-8 συνολικό σκορ