Ήττα μετά από δύο παρατασεις για την Κύμη 97-90 από τον Κολοσσό

Μετά από δύο παρατάσεις λύγισε η Κύμη απέναντι στον γηπεδούχο Κολοσσό  με 97-90.
Η ομάδα του Γ.Καστρίτη λύγισε στο τέλος μετά από πολύ καλή εμ΄φανιση έχοντας τον Μπόλντς
σε εκπληκτική μέρα με 31 πόντους (11/20 διπ,2/4 τριπ,3/5 βολές ,10 ριμπάουντ,4 ασίστ και δύο
κλεψίματα) όμως αποδείχθηκε και ο μοιραίος παίκτης καθώς αστόχησε στο τέλος της κανονικής διάρκειας, στο τέλος της παράτασης και στο τέλος της δεύτερης παράτασης και ενώ το σκορ ήταν 94-90 δεχόμενος και τεχνική ποινή.
Το ματς ήταν ντέρμπι από την τρίτη περίοδο και μετά όταν και
εναλλάσσονταν στο προβάδισμα του σκορ οι δύο ομάδες.Στο τέλος οι γηπεδούχοι φάνηκαν πιο ψύ
χραιμοι και πήραν μιά πύρρεια νίκη που θα τους χρησιμεύσει στο μέλλον.Η Κύμη κάνοντας δεύτερο
συνεχόμενο ματς πολύ καλή εμφάνιση και ήττα στις λεπτομέρειες δείχνει πως είναι σε καλό δρόμο.
Να σημειωθεί ο σοβαρός τραυματισμός του Κουίνσι Ντίγκς ο οποίος μεταφέρθηκε με υπογλυκαιμικό σοκ στο νοσοκομείο.

Τα δεκάλεπτα:25-19,42-38,56-56,73-73(83-83),(97-90).
Κολοσσός(Βετούλας):Μαυροειδής 22,Ντίγκς 6,Κέμπτον ,Ντουρέν 26,Μπράουνινγκ 17,Αγγελάκος 1,Γκίμπς 12.
Κύμη(Καστρίτης):Μπόλντς 31,Χόρτον 14,Σάνγκς 15(1/2 τριπ,7 ρημπάουντ),Κάμπορ 2(8 ρημπάουντ ,5 ασίστ),Ουάσινγκτον 10,Στυλιανού 3(1),Τουντζιαράκης 5,Ουμπίλα 7.