Πρεμιέρα με νίκη ο ΑΟ Καρύστου μέσα στον Αγ. Λουκά

Νικητής έφυγε ο ΑΟ Καρύστου μέσα από τον Αγ. Λουκά στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος του 3ου ομίλου.
Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν στο πρώτο ημίχρονο να έχουν τον έλεγχο του αγώνα και σημείωσαν τρία γκολ.
Στην επανάληψη οι παίκτες του Γ Μπόκαρη βελτιώθηκαν, προσπάθησαν, πήραν την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά οι φιλοξενούμενοι με σωστή διαχείριση δεν επέτρεψαν απειλές για την εστία τους.
Οι φάσεις του αγώνα:
Στο 6' λεπτό της αναμέτρησης ο Ζανι με ωραία μπαλιά στην πλάτη της άμυνας έβγαλε τον Κασεμι απέναντι απο τον Τζανη και αυτος με άψογο πλασέ έκανε το 0-1.
17' λεπτό εκτέλεση κόρνερ για την Κάρυστο λαθος εκτίμηση του τερματοφύλακα του Αγίου Λουκά η μπάλα χτυπαει στο στήθος του και καταλήγει στα δυχτια
26' λεπτό ωραία μπαλιά του Μποκαρη στον Κασεμι αυτος πιανει την κεφαλιά αλλά η μπάλα περναει λίγο εξω απο την εστία του Τζάνη.
42' Δυνατό σουτ του Ξύγγη λίγο έξω.
44' τετ α τετ του Τούρλα πλασάρει άψογα τον Παναγιαρη 0-3.
49' ωραία μπαλιά του Μεταξά βρήκε το Γιαννούλη σε καλή θέση αλλα το σουτ του πέρασε ελάχιστα άουτ.
Στην συνέχεια δεν υπήρξαν αξιόλογες φάσεις και το σφύριγμα της λήξης βρήκε τον ΑΟ Καρύστου νικητή.
Α. Λουκάς: Γ Μπόκαρης.
Τζανής, (34' Παναγιάρης), Τριτσώνη, Ξύγγης,Μπιμπίκας, (38' Καλαμιώτης), Καρατζάς, Μεταξάς Α, Σταμέλος, Κιούσης, Γιαννούλης, Μεταξάς, Ρέτσας, (63' Κιούσης).

ΑΟ Καρύστου: Γ Τζόκας.
Κότσαρης, Παπασταματίου, Καράβολας, Σφυρίδης, Ματζώρος, Μπιθικούκης, (54' Φραγγής),  Ζανί, Ρέτσας, (46' Μπούσουλας), Κασέμι, (71' Ρουκλιώτης Γ), Μπόκαρης, (69' Ρουκλιώτης Ι), Σούρλας.